Uživo iz Newcastlea sa prijateljske utakmice: Engleska - Bosna i Hercegovina 3:0

2
R. R.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos prijateljske nogometne utakmice iz Newcastlea između Engleske i Bosne i Hercegovine.

Na našem portalu ćete pratiti sva zanimljiva dešavanja uoči i za vrijeme utakmice u Engleskoj.

Susret počinje u 20.45 sati.

Igrao je s Barbarezom i Spahićem, sada tvrdi: "Vidi se želja, ali mi pored Džeke nemamo top igrača"

FT

KRAJ: Engleska-BiH 3:0

NAŽALOST NISMO USPJELI

90+4'

Posljednja minuta susreta

90'

Igrat će se 4 minute nadoknade.

88'

Gol za Englesku. Kane je stigao do pogotka. Kolaps u odbrani BiH. Kaneov 63. gol za selekciju.

89'

Gallager je imao sjajnu situaciju, ali Vasilj je sjajno odbranio njegov šut. Potpuno rasulo u ekipi.

86'

Fantastično je pogodio iz voleja sa strane, Vasilj nije mogao ništa. Razočarali smo u drugom poluvremenu.

85'

Pogađa Arnold za 2:0.

85'

Na stadionu je zvanično 47.000 gledalaca.

81'

Moglo je biti 2:0. Sreća, okliznuo se Madison u posljednjem trenutku.

80'

Lavovi nastavljaju napadati Zmajeve. Ništa nismo uradili u drugom poluvremenu!

75'

Branthwaite je požutio nakon faula na Ahmedhožićem.

74'

Radeljića je zamijenio Hadžikadunić.

73'

Izašao je Bičakčić, a ušao Mujakić. Umjesto Demirović, na teren je ušao Tabaković koji je bio prvi strijelac Zweite.

72'

Opasan pokušaj Kanea, ali brani Vasilj i drži nas u životu.

71'

VELIKA PRILIKA ZA ENGLESKU. Kapiten Kane je zamalo postigao gol glavom. Sada smo u teškoj situaciji.

69'

Pojačali su Englezi tempo i žele da daju još jedan go. Nemoćni smo, a Engleska je osvježila ekipu te nam pravi probleme.

68'

Mnogo toga se izdešavalo na terenu. Desile su se i izmejene u timovima. Englezi stišću obruč.

64'

Požutio je Tahirović, a nakon njega i Gazibegović.

60'

Gol za Englesku. Palmer precizan. Šteta.

59'

Penal za Englesku.

59'

VAR provjerava mogućnost penala za Englesku  i sudija ide da gleda

58'

Dobra šansa za Englesku. Zuji nam oko gola. Trebamo prebaciti igru na polovinu Engleza.

56'

KAKVU JE SADA PRILIKU UPORPASTIO PALMER. Još uvije je 0:0.

53'

Dobra akcija Engleza. Pokušao je Palmer, ali na kraju korner.

51'

Englezi prave pritisak na zadnju liniju.

49'

Sada Vasilj kupi loptu ispred Watkinsa. Da je došao do nje bilo bi svašta.

49'

Požrtvovana igra Zmajeva, Daju zadnji atom snage. Bravo!

47'

Prilika za Englesku iz kornera, ali na kraju bezopasno. Konsa je pokušao.

46'

Nije bilo izmjena u reprezentacijama.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Zmajevi!!!!

21:32

Kraj prvog poluvremena.

45+1'

Bowen je pokušao, ali pravo u ruke Vasilja.

45+'

Igrat će se minut nadoknade

45'

Posljednja minuta prvog poluvremena.

43'

Dobro stojimo na terenu, a počeli smo i prijetiti.

42'

ŠTETA! Hajradinović je šutirao. Zamalo pored gola.

Novi korner za BiH.

40'

Englezi trenutno bezidejni. Naši su sjajno postavljeni.

37'

Sada smo imali priliku za kontru, ali nespretna reakcija Šarića

36'

Sada nekoliko prekršaja u kratkom roku našin nogometaša.

34'

Nikola Katić sjajno 'čisti' u odbrani. Bravo!

33'

Dobra igra naše selekcije! Gazibegović je šutirao, ali je izblokiran.

32'

Sada Englezi kruže, ali ne nalaz nečin da nas ugroze

30'

Vratio se Gigović na teren.

29'

Gigović se povrijedio i ostao na zemlji! U pitanju su bolovi u leđima.

28'

Ogroma prilika za Englesku. Brani Vasilj. Konsa je zamalo došao do gola.

31/05/2024 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 England Ladies Vs 🇫🇷 France Ladies York RI Players, Coaches and Parents headed to Newcastle St James...

Posted by York RI Girls Football on Monday, June 3, 2024
27'

OPASNA ŠANSA za Englesku. Eze je probio u 16 metara, ali sjajno blokira šut Katić.

25'

Pogledajte scene sa St. James Parka

23'

Prvi korner na utakmici!

22'

Stojimo disciplinovano, a Englezi drže loptu i traže način da dođu do gola. Uglavnom, možemo biti zadovoljni.

20'

Prekinuta igra. Hajradinović je pogodio sudiju, ali je ubrzo igra nastavljena.

19'

Nakon dugog držanja lopte i sjajne kombinacije pokušao je Gallagher, ali na sreću lopta ide preko gola.

17'

Ofsajd je sviran Demiroviću nakon duge lopte iz zadnje linije.

16'

Englezi pritišću i ne daju nam mnogo prostora za igru.

13'

Sada se ukazivala pomoć Gazibegoviću. Prilika da predahnemo.

10'

Sreća za BiH. Palmer podvalio loptu za Watkinsa koji šutira pravo u našeg golmana.

Prije toga je povučen te da je pao najvjerovatnije bi bio penal.

8'

Nakon centaršuta Zmajeva dobra prilika! Demirović pokušao iz okreta, ali pravo u ruke Pickforda

4'

Naši momci igraju u bijelim dresovima, a Englezi u plavim. Dobro stojimo na terenu.

3'

Dok čekamo prvu šansu na utakmici, napomenimo da nakon ove utakmice, Zmajevi 9. juna u Empoliju igraju prijateljsku utakmicu protiv Italije, koja je aktuelni prvak Europe.

1'

Počela je utakmica.

20:43

Aplauz i za himnu Engleske.

20:41

Jedna si jedina - čuje se na stadionu u Newcastleu.

20:40

Igrači su na terenu. Uskoro će himne.

Prvo ide naše zemlje, a zatim Engleske.

20:30

Jedini igrač koji je stigao u Englesku, a nije u konkurenciji je desni bek Osijeka, Nail Omerović

20:25

Kapitensku traku i broj 10 večeras je preuzeo Ermedin Demirović.

20:24

Naši navijači iz cijelog svijeta danas su stigli u Newcastle da podrže reprezentaciju BiH u duelu sa Engleskom.

Naravno, i veliki je broj navijača Engleske je na St. James Parku.

20:20

Selektori Garteh Southgate i Sergej Barbarez odredili su početne postave.

ENGLESKA: Pickford, Alexander-Arnold, Trippier, Konsa, Dunk, Guehi, Gallagher, Palmer, Bowen, Eze, Watkins.

BiH: Vasilj, Gazibegović, Bičakčić, Katić, Radeljić, Ahmedhodžić, Gigović, Tahirović, Šarić, Hajradinović, Demirović.

Pogledajte kako izgleda svlačionica Engleza

20:17

Ovo će biti prva utakmica novog selektora Sergeja Barbareza.

20:15

Susret počinje u 20.45 sati, a na našem portalu ćete pratiti sva zanimljiva dešavanja uoči i za vrijeme utakmice u Engleskoj.