Uživo iz Luksemburga s utakmice kvalifikacija za EURO 2024: Luksemburg - Bosna i Hercegovina 4:1

9

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice devetog kola kvalifikacija za EURO 2024 između Luksemburga i fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Utakmica počinje u 20:45 sati, a igra se na stadionu Luksemburg u Luksemburgu.

FT

Kraj utakmice!

Luksemburg je slavio protiv BiH rezultatom 4:1.

90+6'

4:1 za Luksemburg...

90+3

Gol za naš tim!

Renato Gojković je pogodio nakon prekida.

90+1'

Jedan navijač sa zastavom Palestine je utrčao na teren.

88'

Sve smo bliži kraju utakmice. Ovdje se izgleda ništa više neće promijeniti.

81'

Stopostotna šansa za naš tim!

Demirović se našao u prilici, ali je lopta poslije njegovog pokušaja završila pored gola.

78'

Najbolja šansa za naš tim.

Dobro je Hamulić gađao glavom, ali je lopta završila pored gola.

75'

Ništa se ne dešava već duže vrijeme.

Ovdje su stvari potpuno jasne i svi čekaju kraj.

55'

3:0 za Luksemburg!

Potpuni debakl našeg tima...

Strijelac trećeg gola za Luksemburg bio je Christopher Martins Pereira.

48'

Zicer propušta Luksemburg!

Nikola Vasilj je sjajnom intervencijom spasio naš tim potopa.

46'

Selektor Milošević je napravio dvije izmjene na poluvremenu.

Priliku za igru dobili su Ermedin Demirović i Haris Hajradinović, dok su teren napustili Miroslav Stevanović i Amir Hadžiahmetović.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

HT

Kraj prvog poluvremena!

Luksemburg vodi protiv BiH rezultatom 2:0.

43'

Velika šansa za Luksemburg!

Leandro Barreiro je šutirao, a lopta završila nekoliko milimetara pored stative gola Vasilja.

32'

Navijači nastavljaju skandirati protiv Saveza, tražeći ostavke.

"Vico, p**eru", čuje se s tribina.

30'

2:0 za Luksemburg!

Siguran s bijele tačke bio je Gerson Rodrigues.

27'

Bh. navijači ubacuju baklje na teren. Ovo nam ne treba.

27'

Penal je za Luksemburg!

27'

Provjerava se potencijalni penal za Luksemburg.

26'

Naši navijači, očigledno nezadovoljni, skandiraju: 'Savez, napolje!'

26'

Žuti karton je zaradio Amir Hadžiahmetović.

22'

Hamulić je ponovo izblokiran. Evo konačno inicijative našeg tima.

20'

Nikako ne uspijevamo povezati redove. Gol Luksemburga nas je očigledno dosta poremetio.

14'

Prva ozbiljna situacija pred golom Luksemburga.

Hamulić je dobro probao glavom, ali je jedan igrač domaće selekcije dobro intervenisao.

9'

Probao je Said Hamulić proći po lijevoj strani, ali je zaustavljen.

6'

Poveo je Luksemburg s 1:0. Šok za Zmajeve.

Strijelac je bio Mathias Olesen.

3'

Bez uzbuđenja u uvodnim minutama. U Luksemburgu pada kiša.

1'

Utakmica je počela. Sretno Zmajevi!

20:30

Igrači su izašli na teren. Uslijedit će intoniranje nacionalnih himni.

20:38

Oko 3.000 navijača BiH na tribinima stadiona u Luksemburgu.

20:30

Zmajevi izašli na zagrijavanje

Bh. reprezentativci su prije 15-ak minuta izašli na zagrijavanje.

20:25

Priprema za baraž

S obzirom da su ostali bez šansi za direktan plasman na Evropsko prvenstvo, Zmajevima će ova utakmica, kao i ona naredna protiv Slovačke, poslužiti kao priprema za baraž, koji im slijedi u martu.

Selektor Milošević stoga je na teren poslao nekoliko novih igrača, među kojima su debitanti Nihad Mujakić i Haris Tabaković.

20:20

Glavni arbitar iz Litvanije

Glavni arbitar ovog susreta bit će Andris Treimanis iz Litvanije.

Pomoćnici će mu biti zemljaci Haraids Gudermanis i Aleksejs Spasennikovs.

Četvrti arbitar je Aleksandrs Golubevs, dok je glavni sudija u VAR sobi Dennis Higler iz Nizozemske.