Uživo iz Haife sa utakmice Europske lige: Maccabi - Željezničar 3:1

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice dprvog kola Europske lige između izraelskog Maccabija i našeg Željezničara, koji se od 19 sati igra u Haifi na stadionu Sammy Ofer.

FT

Gotovo je Maccabi ide dalje.

Tim iz Izraela je pobijedio 3:1, a Plavi su se prerano oprostili od Europe.

Još tri kluba naša će igrati u Europskoj ligi.

Zrinjski će prolaz u treće pretkolo tražiti protiv ljubljanske Olimpije, a utakmica će se igrati u Sloveniji.

Protivnik Borac bit će Rio Ave. Ova utakmica igrat će se u Banja Luci.

Sarajevo čeka protivnika u trećem pretkolu.

88'

Željo je drugo poluvrijeme loše odigrao.

U napadu nisu ništa napravili, odbrana je slabo reagirala kod drugog gola i put prema ispadanju je bio sve bliži.

Za prvih 45 minuta - kapa dolje. Veliki naklon Osimu i Lendriću koji je postigao vodeći gol za Želju.

80'

Sve manje nade za Plave.

Maccabi i dalje ima prednost od dva gola.

Ušao je i Sadikovićč umjesto Alispahića.

Čekamo taj prvi gol nade da se tim s Grbavice vrati u meč.

75'

Još 15 minuta nade za Želju.

Istina, Maccabi kontrolira igru, ali su se čuda dešavala.

Osim ide s još jednim "džokerom" - ulazi Juričić, izlazi Šehić.

Našli smo i zanimljiv komentar na Twitteru.

70'

Dok su padali golovi, Amar Osim je izvršio prvu izmjenu za Plave.

Ušao je Mujezinović umjesto Veselinovića.

Novi igrači su u notesu danskog arbitra - požutjeli su Hajdarević i Stevanović.

67'

Novi GOLLLL za Maccabi

Ashkenazi Y. je strrijelac.

Nakon ovog će se zaista teško vratiti u meč.

Izraelci su blizu plasmana u drugo pretkolo.

Trenutno je 3:1 za tim iz Haife.

64'

Velika šansa za domaće.

Ponovo taj Chery. Bolje da je ustao u Surinamu igrati, nego što je došao u Maccabi.

Sjajno je nakon kontre uposlio Hazizu, a njegov udarac je odbranio Fejzić.

61'

Samo da se igra Plavih ne raspadne.

U prvom dijelu je sve to izgledalo poprilično dobro.

U nastavku, Maccabi napada.

Novi korner, osmi po redu za domaće.

60'

Odbrana Željezničara nije bila dobro postavljena.

Nikita Rukavytsya je pogodio za 2:1.

Nismo imali sreće. jer je Nikita glavom zabio gol za 2:1.

Čekamo odgovor Osima.

59'

GOLLL - 2:1 za Maccabi.

Rukavytsya je bio strijelac gola za domaći tim.

57'

Skoro 12 minuta je prošlo u prvom poluvremenu - i dalje je 1:1.

Slično se igra kao u prvom dijelu - Maccabi napada, Željo se brani.

53'

Glavni sudija danski arbitar Jorgen Burcardt nije imao mnogo posla.

Igra se zaista fer i korektno.

Prvi igrač u notesu sudije je Alispahić

50'

Dok se ništa ne dešava ponovo ćemo malo statistike.

Željo je u prvom poluvremenu izveo tri kornera, domaći sastav čak 7.

Posjed lopte je bio "debelo" na strani domaćina - 71:29.

Udarci u okvir gola su bili 5:3 za domaćina, a rezultat golovima 1:1.

48'

Samo Surinaca Cheryja se treba čuvati.

Njegov gol je došao u krivo vrijeme za naš tim.

Nije nam se dalo da duže od četiri minute, naš tim ima tu prednost od jednog gola.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Haifi.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je 1:1.

Maccabi je krenuo sa centra.

HT

Lijepo je bilo vidjeti ovakvu sliku u Haifi.

Na vrućem terenu naš tim je prvi došao u vodstvo.

Lendić je matirao Cohena, manirom pravog golgetera.

Još da se u drugom poluvremenu barem ponovi još jedna radost - to bi bilo idealno za prolaz dalje.

Plavi su i ovako pokazali da su tim koji će u Izraelu teško prodati svoju kožu.

HT

Poluvrijeme u Haifi - Maccabi - Željezničar 1:1.

Malo prije nego je sudija svirao kraj prvog dijela, domaći tim je pogodio stativu.

Naš nekadašnji šampion prvi je poveo prelo Lendića u 33. minuti, a gosti su u 38. izjednačili eurogolom Cheryja.

Ipak, moramo biti zadovoljni za ovih 45 minuta.

Igrači su na odmoru.

45'

Da je bilo sreću, mogao je Željo opet povesti.

Kombinovali su naši dobro u napadu, ali kada se očekivao završi udarac prema golu, onaj pravi - nije se to dogodilo.

Mlako je lopta došla do golmana, upisali smo treći udarac u okvir gola Maccabija.

44'

Još jedan korner za Maccabi - šesti po redu.

Pritišćui našu odbranu, ali se Fejzić dobro drži.

Gol koji je primio ne ide njemu na dušu - jednostavno onakav gol se postigne "jednom  u 100 godina".

43'

Domaći imaju još jedan korner - peti u prvom dijelu.

Mirno su to naši očistili i igra se dalje.

Samo da se na odmor ode sa ovih više nego sjajnih 1:1.

40'

Ovo je zaista bio eurogol.

Ovakve udarce ni dva golmana ne mogu odbraniti.

Ali, zašto nama se ovakve situacije moraju događati!?

38'

GOL - 1:1.

Gol su postigli su ga i igrači Maccabija.

Chery je strijelac.

33'

Lendić je strijelac - bravo, majstoreeeeeeee

Kao da smo naslutili da će pasti gol za Želju.

Minutu prije smo pisali da se mora otvoriti našem timu i tako je i bilo - Lendić je zabio gol.

Hajdarević je sjajno povukao loptu, dodao je do Štilića, a ovaj do Lendrića.

MAJSTOR je sjajno pogodio mrežu domaćih.

33'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Željo vodi 11111111111111111:0

31'

Ponovo su domaći pojačali pritisak na odbranu našeg tima.

No, sve je ovo još daleko od gola.

Morat će se otvoriti i prema odbrani Maccabija. Bit će ta prilika za Želju.

Morat će!!!

28'

Novi korner za Maccabi i novo - ništa.

Ostaje 0:0 u golovima.

U kornerima je 4:2 za Maccabi.

27'

Sve je ovo super do sada.

Bilo bi idealno da Željezničar vodi, ali i ovih 0:0 daje nadu u prolaz.

Domaći tim ima potpunu kontrolu lopte, ali ne može da stvori ozbiljniju šansu.

24'

Dok se ništa ne dešava u Haifi, ponovo ćemo malo statističkih podataka.

U prve 23 minute domaći tim je izveo 36 napada prema golu Želje, a naš tim - svega osam.

No, malo je posjed lopte na strani Maccabija slabiji, pa sada više nije 75 posto, već 70.

21'

Ponovo smo pokušali, ali je lopta ovoga puta otišla preko gola.

Plavi su se oslobodili pritiska, to je u ovom trenutku veoma važno, kao i činjenica da Maccabi u ovih 20 minuta ništa nije napravio.

I dalje je 0:0.

19'

Štilić je ubacio, a Hajdarević pucao prema golu domaćina.

Upisat ćemo 19. minutu i prvi udarac u okvir gola Maccabija.

No, njegov pokušaj je bezopasan.

19'

Konačnooooo - prvi korner za naš tim.

Čekamo i prvi udarac u okvir gola Maccabija.

Možda bude i gol, ko zna!?

18'

Super, i ovo su Izraelci prokockali.

Amar Osim je odlično postavio taktiku, zatvorio je prilaze golu i sve za sada funklcionira savršeno.

I dalje je 0:0 u Haifi.

15'

Još jedan slobodan udarac za domaćina.

Ovo bi moglo biti opasno.

14'

U ovih 14 minuta moramo pohvaliti golmana Fejzića.

Sve što je na njemu bilo - odbranio je.

12'

Još jedan korner za Maccabi - treći u nizu.

No, ništa Izraelci nisu učinili ni ovoga puta.

Osim s igračima - undefined

FK Željezničar: Osim s igračima

10'

Ako Vam kažemo da je posjed lopte domaće ekipe 75 posto, onda vam je sve jasno ko napada.

No, rezultat je u ovom trenutku važniji od ove statistike, a on je Maccabi 0 - Željezničar 0.

Drugi korner za domaću momčad.

Izraelci pokušavaju nametnuti svoj stil igre. Vrše pritisak na odbranu našeg tima.

Imaju kontrolu lopte, no sve je to daleko od gola našeg bivšeg prvaka.

03'

Početna inicijativa domaće ekipe, ali sve ovo za sada nije ništa opasno po naš gol.

Željo je krenuo u prvi ozbiljniji napad, ali je sudija svirao ofsajd.

02'

Domaći tim ima korner.

01'

Utakmica je počela.

Sretno, Plavi.

18:55

Bliži se početak spektakla u Izraelu, igrači oba tima su izašli na teren.

18:54

Već se zna i s kim će pobjednik ovog duela igrati u drugom pretkolu - to je Kairat iz Kazahstana.

Nadao se da će to biti naš Željezničar.

18:49

Meč između Maccabija i Željezničara trebao se odigrati još u augustu, ali je odgođen, zbog poznatih razloga sa zaraženim igraćima Željezničara.

Podsjetimo, pred prvi put u Izrael Plavi su na testiranju imali šest nogometaša zaraženih koronavirusom, pa su oni ostali u Sarajevu.

Nakon toga, situacija se u Izraelu ponovila sa još pet članova, pa je UEFA donijela odluku da se meč odgodi.

18:42

Još ranije je poznato da će meč u Haifi danski arbitar Jorgen Burcardt.

18:39

Poznat je i sastav domaćina

Maccabi: Cohen, Mabouka, Habashi, Arad, Menachem, Ashkenazi, Lavi, Abu Fani, Chery, Wildschut, Rukavytsya.

18:36

Amar Osim je odredio 11 ratnika u koje najviše vjeruje.

Početni sastav Plavih izgleda ovako:

FejzićStevanovićMiletićKosorićŠehićHajdarevićAlispahićVeselinovićBlaževićŠtilić i Juričić

18:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice dprvog kola Europske lige između izraelskog Maccabija i našeg Željezničara, koji se od 19 sati igra u Haifi na stadionu Sammy Ofer.