Uživo iz Empolija sa prijateljske utakmice: Italija - Bosna i Hercegovina 1:0

2
R. R.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos prijateljske nogometne utakmice iz Empolija između Italije i Bosne i Hercegovine.

Na našem portalu ćete pratiti sva zanimljiva dešavanja uoči i za vrijeme utakmice u Italiji.

Susret počinje u 20.45 sati.

Saobraćajna nesreća u BiH: U sudaru četiri vozila u tunelu povrijeđeno više osoba

22:40

Kraj utakmice! Novi poraz Zmajeva. Italija-BiH 1:0

90+1'

KAKVA ŠANSA ZA BIH! Velika greška odbrane Italije, ali Donnarumma bolji u situaciji jedan na jedan od Ahmedhodžića

89'

Novi izmejene kod Zmajeva: Izlazi Gigović, a ulazi Madžid Šošić. Igru napušta i Katić, a umjesto njega zauzima poziciju Muharemović.

88'

Sada smo krenuli naprijed! Korner za Zmajeve

85'

Utakmica se bliži kraju, a mi ne pokazujemo znakove da bilo šta možemo promijeniti.

Nihad Mujakić i Sergej Barbarez
81'

Izmjena u našoj ekipi: Mujakić napušta igru, a ulazi Hadžikadunić.

75'

Novi udarac Scamacce! Lopta je završila pravo u ruke Kenana Pirića.

73'

ŠANSA za Italiju: Scamacca je imao čist šut, ali izvanredni Pirić sjajno brani.

70'

Oštar start Pellegrinija nad našim igračem. Zasužio je žuti karton, ali ga nije dobio.

Italija-BiH
67'

Izmjena u našoj selekciji: Na teren su ušli Huseinbašić i Burnić, a igru napustili Šarić i Hajradinović.

65'

Ulaze Cristante, Dimarco i Pellegrini u igru, a izlaze Jorginho, Bellanova i Fagioli

63'

Sjajan udarac Scamacce, ali Pirić fenomenalno reaguje i ostavlja nas u životu.

60'

Uspjeli smo doći do dužeg posjeda, ali ništa iz toga nismo napravili.

58'

U nastavku jedna velika uspavanka. Uzbuđenja nema, ne prijeti nijedna ekipa.

52'

Dok se ne dešava mnogo toga na terenu, pogledajte kako je dočekana himna Bosne i Hercegovine u Empoliju!

Pogledajte himnu BiH protiv Italije

Posted by Total Football Balkan on Sunday, June 9, 2024
50'

Italijani ponovo preuzeli kontrolu igre, Zmajevi se muče da dođu do posjeda.

48'

Sada je kiša pojačala i otežala uslove za igru!

46'

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

20:34

KRAJ PRVOG POLUVREMENA  Italija-BiH 1:0

45+1'

Zadnja šansa za Italiju u prvom poluvremenu iz kornera.

45+1'

Poluvrijeme je produženo za jednu minutu.

45'

Sve je dobro prošlo. Scamacca pogađa živi zid.

44'

Faul za Italiju. Dobra šansa da ugoze naš gol iz slobodnog udarca.

42'

Sjajan potez je uradio Frattesi kod gola, ali opet imao je dovoljno vremena da se namjesti. Odbrana nije na nivou.

38'

GOL za Italiju. Frattesi je zatresao mrežu za vodstvo protiv Zmajeva. Chiesa je asistirao.

33'

Šarić je pogriješio na sredini terena, ali Azzurri to nisu uspjeli kazniti.

32'

Ništa se ne dešava na terenu, ali mi još uvijek nismo došli do lopte.

Italijani potpuno kontrolišu susret.

29'

Italijani kontrolišu igru, Zmajevi letaju i ne mogu doći do lopte!

26'

Evidentno je da imamo velikih problema u odbrani i da će to Italijani kadtad kazniti. Doduše, ni oni nisu briljirali defanzivno.

25'

Fratessi prijeti iz kornera, ali lopta ide pored gola Kenana Pirića.

24'

Bellanova u novoj šansi. Nakon centaršuta uspio se ubaciti ispred Mujakića, ali srećom naš gol nije ugrožen.

22'

Sada je Bellanova pokušao za Italijane, ali bez ikakve opasnosti.

21'

KAKVA ŠANSA! Hajradinović nakon odbijene lopte šutira, ali samo pogađa u bloku Darmiana.

18'

Dobar udarac Gazibegovića! Stavio je na muke Donnarummu. Korner za BiH SADA.

17'

Slobodan udaraca za Zmajeve. Dobra pozicija za naše momke!

14'

Kakva akcija Italije. Scamacca je petom proigrao Frattesija, ali je Pirić uspio pokupiti loptu.

11'

Velika šansa za Italiju! Frattesi je prvo pokušao, ali naši igrači blokiraju šut na prazan gol, a onda Pirić brani udarac Chiese.

10'

Kao i pethodni put igrač turske lige je oklijevao te mu se to nije isplatilo. Šteta!

8'

KAKVA ŠANSA ZA BiH! Hajradinović nije pogodio iz sjajne šanse. Donnarumma spasio Italijane.

7'

Nemamo rješenje i ne možemo prebaciti loptu na polovinu Italijana. Bezidejna igra za sada!

4'

Dobra šansa za Italiju! Kontranapad i centaršut u srce šesnaesterca, ali Scamacca srećom nije stigao do lopte.

3'

Italijani su preuzeli kontolu na našoj polovini, ali za sada nisu opasni.

2'

Zmajevi su na startu odlučili igrati presing kako Italijani ne bi mogli prebaciti igru na našu polovinu.

1'

POČELA JE UTAKMICA - Sretno Zmajevi!

20:44

Kapitensku traku u ovoj utakmici nosi napadač Ermedin Demirović.

20:42

U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine! Čuje se podrška naših navijača.

20:41

Današnji sudija je Chrysovalantis Theouli iz Kipra.

20:40

Prije utakmice u toku je predstavljanje mladih Italijana koji su osvojili Europsko prvenstvo.

20:39

Igrači izlaze na teren. Nadamo se dobroj partiji naših Zmajeva.

20:38

Utakmica se igra na stadionu Stadio Carlo Castellani u Empoliju.

Stadion je kapaciteta od 16.000 mjesta te nije ispunjen do kraja za susret protiv BiH.

Smatra se jednim od najružnijih stadiona u Italiji.

Stadion Carlo Castellani
20:31

Ovo će biti druga utakmica Sergeja Barbareza na klupi Zmajeva.

Mostarac će imati priliku da popravi utisak nakon poraza u Newcastleu protiv Engleske sa rezultatom 3:0.

Sergej Barbarez na konferenciji za medije
20:27

Reprezentacije BiH i Italije do sada su odigrale pet međusobnih susreta, a na redu je i šesti.

U međusobnom omjeru imamo 1 pobjedu, 1 neriješenu i 3 poraza.

Italija-BiH
20:22

Selektor Sergej Barbarez odabrao je početnih 11 za susret protiv Italije.

BiH nastupa u sastavu: Pirić, Ahmedhodžić, Katić, Bičakčić, Gazibegović, Mujakić, Šarić, Tahirović, Hajradinović, Gigović i Demirović.

✅ Selektor Sergej Barbarez odabrao je sastav za utakmicu protiv Italije. 💙💛Sretno Zmajevi! 📺 BHRT, 20:45