UŽIVO iz Atine: Grčka - Bosna i Hercegovina 2:1

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice osmog kola kvalifikacija za plasman na Euro 2020 između Grčke i Bosne i Hercegovine koji se igra u Atini.

90

Završena je utakmica u Atini. Sada je Baraž jedina prilika za Zmajeve

90+3'

Sada ponovo imamo kazneni udarac.

90

Četiri minute će se još igrati

88'

Kovačević je postigao autogol. Nesretan autogol

86'

Bajić je sada bip u ofsajdu

85'

Moramo krenuti naprijed ali dosta griješe Zmakevi prilikom predaje lopte

81'

Nešto manje od deset minuta ostalo je da se igra u Atini. Grci i dalje dobro igraju, čekamo pravu priliku naše reprezentacije

78'

Kovačević je sada ostao ležati na zemlji, nadamo se da se ne radi o ozbiljnoj povredi jer Prosinečki nema pravo na izmjene

78'

Samo kada pogledate da su Grci više šutirali na gol, shvatit ćete koliko je večeras bio važan Ibrahim Šehić.

77'

Masouras šutira pored gola. Idemo Zmajevi napadati i dalje

75'

Slobodni udarac je za Grke u opasnoj zoni. Kvržić dobija žuti karton

74'

Ibrahim Šehić je jednostavno večeras naš najbolji igrač

73'

Stafilidis je šutirao sa 30 metara i pogodio stativu, u nastavku akcije je Šehić dobro odbranio.

71'

Novi je korner za Grke

71'

Ulazi sada i Rijad Bajić umjesto Hodžića.

70'

Skočio je sada Kovačević, ali je napravio i faul.

70'

Hodžić sada požrtvovamo i izborio je korner

68'

Konačno smo napravili napad, i dobili smo korner

65'

Šehić drži Zmajeve u ovoj utakmici

64'

Brzo smo izveli prekid ali Kvržić nije uspio ubaciti loptu u šesnaesterac

63'

Duljević ulazi umjesto Sarića.

60'

Grci jako brzo dolaze do lopte i puno bolje grade napad.

59'

Masouras nam je sada mogao dati gol. Mnogo sreće za našu reprezentaciju.

58'

Mantalos izlazi iz igre. Umjesto njega ulazi Masouras sa brojem sedam.

57'

Grci dobro pritišću našu reprezentaciju na našpj polovini. Nikako da uzmemo tu loptu

56'

Kovačević je sada napravio veliku grešku, ali nas je ponovo spasio Ibrahim Šehić.

55'

Korner je za Grke. Mantalos ga izvodi

54'

Dosta sada griješe Zmajevi i tos e mora reći. Gojak je izgubio nekoliko lopti na sredini terena, ali Grci nas dobro pokrivaju i dalje grade napade

52'

Sada nas je i sreća ispratila. Grci ponovo opasni u napadu

51'

Gojak je izgubio loptu na protivničkoj strani, Grci su poveli kontru ali je Kovačević odlično ispratio Kurbelisa.

51'

Hajrović je sada centrirao, ali su Grci izbacili tu loptu

51'

Veliki pritisak Grci vrše nad Pjanićem čim naš veznjak dobije loptu i zbog toga ima dosta izgubljenih lopti što je opasno za kontre Grka

49'

Zmajevi sada grade napad. Pjanić je sa sa loptom na sredini terena

48'

Bakasetas je sada pokušao sa nekih dvadesetak metara, ali je šutirao pravo u Šehića.

47'

Pobjegla je lopta Hajroviću sada, ali vršimo pritisak na Grke. Nemamo šta izgubiti, moramo napadati

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Još 45. minuta nade za Zmajeve da mogu ovdje doći do pobjede.

46'

Mato Jajalo ulazi umjesto Cimirota

21:47

Uskoro počinje drugo poluvrijeme na stadionu Spyros Louis

45'+1

Kraj je prvog poluvremena na stadionu Spyros Louis u Atini. Bosna i Hercegovina i Grčka trenutno igraju 1:1.

Mnogo tu treba Zmajevi da urade ako žele stići do pobjede.

45+

Igrat će se još jedan minut

43'

Novi korner za Grke, ponovo Lyvnios prolazi sa te lijeve strane

39'

Grci ponovo u šansi. Imali su čistu situaciju za 2:1, ali je Kovačević izbacio u korner.

38'

Bakasetas je sada odlično šutirao ali je Šehić ponovo to odbranio

36'

Ovako smo i prije šest godina, na sličan način postigli gol Litvaniji u Kaunasu. Idemo do pobjede, Zmajevi

35'

GOOOOOLLLL. Bravo momci, brzo smo se vratili. Iz prve prave prilike. Amer Gojak je strijelac.

34'

Grci jednostavnije dolaze do našeg gola, ima dosta prostora u našoj odbrani

32'

Grci su ponovo zaprijetili, Šehić je to odbranio, pokušali smo i kontranapad, ali je Gojak izgubio loptu na sredini terena

31'

Prvi žuti karton zaradio je Gojko Cimirot

30'

Sada moramo krenuti na sve ili ništa. Grci će se sigurno zatvoriti, ali moramo pokušavati napadati

29'

Grci vode 1:0. Pavlidis je strijelac.

27'

Još jednom ponavljamo da ovu utakmicu moramo dobiti ako želimo ostati u utrci za drugo mjesto.

Igramo nešto sporije, slabije dolazimo do gola, još nismo otvorili Grke.

25'

Sada ponovo jedna duža lopta ali je Hodžić bio u nedozvoljenoj poziciji.

23'

Grci su imali ubačaj iz kaznenog udarca ali je Zwayer dosudio prekršaj nad Bičakčićem.

23'

Slabije izveden korner sada od Pjanića, moglo je to puno bolje.

Grci sada grade jedan duži napad

22'

Sada imamo korner, izvodi ga Pjanić

20'

Sada je Hodžić pokušao ubaciti loptu, ali je lopta otišla u gol-aut.

18'

Sada je Gojak imao priliku za prodor, ali je izgubio tu loptu kod same korner zastavice

17'

Sada nije bilo ofsajda, moglo je biti opasno, ali je ponovo Šehić na visini zadatka.

15'

Grci su opasniji u prvih 15. minuta susreta. Imali su nekoliko prilika, ali se naša odbrana zajedno sa Šehićem za sada drži.

13'

Grci su imali čistu poziciju da postignu gol nakon greške Pjanića, ali na sreću nisu uspjeli da realiziraju tu šansu.

11'

Velika šansa za reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Dobar centaršut Kvržića, nakon odbijene lopte šutirao je Gojak, ali su Grci izbacili loptu do Hodžića koji nije mogao pospremiti loptu u gol.

10'

Kolašinac dobro čuva lijevu stranu naše reprezentacije, iako se Grci stalno vraćaju na tu stranu

7'

Za sada obje reprezentacije ispituju snage. Hajrović je fauliran na sredini terena.

6'

Grci ponovo napadaju ali je ubačaj sa desne strane završio pored gola

6'

Grci su sada pokušali preko naše desne strane, ali je Krvžić odlično ispratio i lopta je za Šehića.

5'

Sa tribina grčkog stadiona samo se čuju navijači naše reprezentacije.

4'

Grci sada napadaju, ali naša odbrana se dobro drži. Iznosimo tu loptu prema naprijed

2'

Sarić i Gojak su pokušali kombinirati na lijevoj strani ali su Grci osujetili taj napad.

2'

Hodžić je ostao na zemlji nakon faula. Dobijamo i prvi korner

1'

Prvi prijete Grci ali je Šehić na vrijeme izašao s gola i pokupio tu loptu.

0'

Počela je utakmica u Atini. Sretno Zmajevi

20:40

U toku intoniranja himne Bosne i Hercegovine, sa skoro praznih tribina stadiona u Atini čulo se "Jedna si jedina"

20:40

Sada na teren olimpijskog stadiona izlaze obje selekcije predvođene Felixom Zwayerom.

Ljubitelji nogometa u Bosni i Hercegovini znaju dobro ko je ovaj čovjek i dobro se sjećaju današnjeg dana prije šest godina u Kaunasu.

Tada smo golom Ibiševića potvrdili svoj odlazak u Brazil.

20:35

Evo i kako deset minuta pred početak susreta izgleda stadion Spyrous Louis.

Stadion Spyros Louis - undefined

20:35

Važno je napomenuti da je u našoj grupi već odigran jedan duel, i to onaj u Finskoj.

Finska je savladala Armeniju sa 2:0.

Evo kako izgleda tabela naše grupe nakon tog duela.

Rezultati by SofaScore

20:25

Našoj seniorskoj fudbalskoj reprezentaciji ovo će biti peti duel u Grčkoj, a u dosadašnja četiri upisali smo dva remija i dva poraza.

Međutim u Grčkoj smo osjetili slast pobjede dva puta. Jednom je to napravila Mlada reprezentacija. U kvalifikacijama 2011. godine slavili smo golom Edina Višće na stadionu Theodoros Kolokotronis u Tripoliju.

Višća je jedini fudbaler iz tog tima koji je danas reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Više o jedinim pobjedama na tlu Grčke možete pročitati u tekstu ispod.

Sjećanje na jedine dvije pobjede protiv Grka na njihovom tlu

20:25

Večerašnji duel igra se na stadionu "Spyros Louis", a Zmajevi će imati podršku nekoliko navijača Bosne i Hercegovine.

Evo kako je to danas izgledalo u Atini.

20:20

Robert Prosinečki odlučio se za jednu promjenu u odnosu na sastav protiv Finske u subotu.

Od prve minute utakmicu počinje strijelac prvog gola u toj utakmici Izet Hajrović.

Ovako izgleda startna postava: Šehić; Kvržić, Kovačević, Bičakčić, Kolašinac; Cimirot, Sarić, Pjanić; Hajrović, Gojak, Hodžić.