Uživo iz Andore sa revanš utakmice Konferencijske UEFA lige: Inter Escaldes - FK Velež 5:1

6
M. B.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos revanš susreta Konferencijske UEFA lige između FK Veleža i FK Intera Escaldesa.

Meč se igra u Andora la Velli na stadionu Estadi Nacional, sa početkom u 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite sve zanimljive situacije sa ove utakmice iz minuta u minutu u kojoj naš tim iz Mostara ide po pobjedu.

Uživo sa stadiona Koševu sa meča Konferencijske UEFA lige: Sarajevo - Aktobe 0:0

Prvi meč je završio sa rezultatom 1:1.

FT

Velež nije uspio u četvrtak navečer, 18. jula, da se iz Andorre vrati s pobjedom i Mostarci su se već na startu kvalifikacija za Konferencijsku ligu oprostili od Europe.

Rođeni su doživjeli težak poraz pod Intera Escaldosa (1:5), nakon što su u prvom meču odigrali 1:1.
Tako je propala prilika da naš tim u drugom pretkolu igra protiv AEK-a u drugom pretkolu velikog europskog takmičenja.

90+4

GOOOOOOOLLLLLL!!!!!

Inter postiže i peti pogodak. Za ovu prednost, šutirao je Andreu S.

90+4'

Igrat će se još četiri minute.

85'

Žuti karton za Domija zbog skidanja dresa.
Izgleda da je Domi previše uživao u pobjedi Intera.

84'

GOOOOOOOOLLLLLL!!!!!!!!

Inter je došao i do četvrtog gola

Gol je postigao Berlanga. Rođenima su šanse zaista male.

82'

Ušli smo u završnicu ove utakmice.

Rođeni su nažalost sve bliže ispadanju iz Europe.

81'

Velež pokušava da dođe do prilike, ali odbrana Felipa Ortiza za sada dobro odolijeva njihovim napadima.

FK Velež-Inter Escaldos
79'

Igrači Intera su tražili penal, ali kako sada stvari stoje on im i nije nešto prijeko potreban. Pitanje je da li Rođeni imaju ikakvu šansu da se izbore sa ovim.

75'

Inter je tražio penal nad Vitiom, ali sudija nije svirao ništa.
Vidjet ćemo kako će se dalje razvijati situacija.

69'

Još jedna velika prilika za Inter!!!

Feher petom nabija loptu iz kornera, ali Hadžikić spašava Velež.

67'

Žuti karton za Oreca zbog protesta radi sudijske odluke.

66'

Mujan šutira sa kraja kaznenog prostora, ali golman Intera to brani.

64'

Velika prilika za Inter!!!!

De La Torre prolazi kroz odbranu Veleža i šutira, ali lopta odlazi pored gola.

63'

Rođeni ovakvim tempom su sve dalje od meča sa AEK-om. Da li je ovo kraj nadanja?

59'

Posljednja izmjena u Veležu. Ulazi: Lohan Izlazi: Milnarić.

58'

GOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!

Nedugo nakon Veleževog povratka, Inter daje treći gol koji vraća Velež na stare postavke. Berlanga pogađa sa 15 metara.

53'

GOOOOLLLLL!!!!!

Velež daje prvi gol i umanjuje razliku za jedan. Pogodak je postigao Oreč.

Sada je rezultat 2:1.

FK Velež
52'

Alonso šutira, ali Hadžikadić to brani.

48'

Inter je dobro krenuo i traži treći gol kako bi završio posao.

Očito su ohrabreni svojim ostvarenim vodstvom u prvom poluvremenu.

46'

Počinje drugo poluvrijeme

Mujan, Oreč i Jevtović su ušli u igru umjesto Suljića, Halilovića i Haskića.

HT

Dok je poluvrijeme u Andorri, glasajte u našoj anketi.

FK Sarajevo večeras ima prednost od jednog gola protiv kazahstankog Aktobea.

Tim s Koševa je u prvom meču pobijedio 1:0. Vjerujemo da mogu dalje, a vi?

/ Anketa

FK Sarajevo protiv Aktobea igra važnu UEFA utakmicu, može li proći u naredni krug?
Rezultati
HT

Poluvrijeme u Andorri.

Domaći tim vodi 2:0 i ovo je rezultat za prolaz dalje.

Velež je prvi imao penal, ali je Haskić pogodio samo stativu. Poslije toga Rođeni su primili dva gola.

Predahnite pa se vraćamo za 15 minuta.

45'+2'

Inter vodi 2:0.

Kakva šteta - nakon promašenog penala Haskića.

45'+2'

GOOOOOOLLLLLLLLLLL

45'

Igrat će se još tri minute u prvom dijelu.

39'

GOOOOLLLLLL

Inter vodi 1:0. Igrala se 39. minuta kada je domaći tim poveo. Lopez je bio strijelac.

39'

ŠTETAAAAAA

Haskić pogađa stativu! Propuštena velika prilika za Velež da dođe u vodstvo od 1:0.

Ostalo je 0:0.

38'

PENAL ZA VELEŽ!!!!

Šikalo srušen u kaznenom prostoru

34'

Za sada jako spora igra. Inter se malo otvara, ali bez nekih velikih prijetnji.

32'

Potvrđena izmjena. U igru ulazi Angel de la Torre, a izlazi Jean-Luc.

31'

Izgleda da će Jean-Luc morati izaći zbog povrede.

U igru je ušao Ángel de la Torre koji je već spreman.

29'

Mlinarić je također dobio žuti karton.

Velež - Inter Escaldes
27'

Halilović je dobio žuti karton.

26'

Prinudna izmjena u Veležu. Bajrić je ušao u igru umjesto povrijeđenog Savića. Sada su stoperski duo Bajrić i Okeke.

25'

Torres izvodi korner, Lopez šutira, ali nevjerovatni Hadžikić to brani.

20'

U ovom trenutku Inter igra ofanzivnije, a Velež se brani.

15'

Igrači Intera su izveli korner, ali to je samouvjereno odbranio Hadžikić.

13'

Mlinarić je zaprijetio iz daljine, ali Andri to odlično brani i šalje loptu u korner.

12'

Navijača Veleža na tribinama prave veliku buku na stadionu.

Pjesma Veleža se čuje u Andorri.

10'

U odnosu na predhodne minute, tempo igre je pao. Uglavnom se igra odvija na sredini terena

2'

Velika prilika za Velež!! Haskić izašao pred Andrija i šutirao direktno u njega.

1'

Počeo je susret!

Sretno, Rođeni!!!

17:59

Utakmica uskoro počinje. Igrači su izašli na teren.

17:55

U ovoj utakmici će suditi austrijski suci. Glavni sudac je Alan Kijas, a pomagat će mu Andreas Witschnigg i Stefan Pichler. Naglašavamo da u ovom meču neće biti korištena VAR tehnologija.

17:52

"Atmosfera je odlična. Ne bih rekao da je neuspjeh jer smo s trenerom kratak period. Ekipa je nova, još se uigravamo. Svjesni smo važnosti europskih utakmica. Vjerujemo da ćemo u revanšu prikazati bolji Velež. Možemo obećati da će svaki igrač dati 100 posto od sebe, a rezultat ćemo vidjeti" izjavio je Ante Oreč koji je ujedno asistirao za gol kojim je Velež izjednačio.

17:47

Trener Damir Čanadi je izjavio da trebaju biti oprezni u meču protiv ove ekipe.

"Treba da budemo veoma oprezni sa njihovim dugim loptama, to nam je pravilo velike probleme. Mislim da će i u drugoj utakmici igrati sa istom idejom i moramo nastojati da ih više uvedemo u igru, da ne dižu loptu. Sada znamo mnogo više jedni o drugima i naš jedini cilj je proći dalje. Želimo da slavimo u Andorri i tako ćemo se postaviti na samoj utakmici."

17:42

Pobjednik ovog meča će igrati sa fudbalskim klubom AEK.

17:40

Poznat je i sastav domaće ekipe. Za Inter će igrati Adri - Gallego, Alonso, Feher, Rubio, Torres - Domi, Caballe, Lopez Elo, Assoubre - Lopez.

17:35

Velež će igrati u sastavu: Hadžikić - Išasegi, Savić, Okeke, Šturm - Halilović, Pršeš, Šikalo - Mlinarić, Haskić, Suljić.

17:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos revanš susreta konferencijske lige između FK Veleža i FK Intera Escaldesa.

Meč se igra u Andorra la Velli na stadionu Estadi Nacional, sa početkom u 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite sve zanimljive situacije sa ove utakmice iz minuta u minutu u kojoj naš tim iz Mostara ima prednost jednog gola iz prvog susreta.