Uživo Hrvatska - Brazil: Hrvatska slavi Livakovića, Vatreni su u polufinalu Mundijala FT

31
A. Ka.

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Kataru između Hrvatske i Brazila.

Hrvatska je nakon penal-drame u osmini finala izbacila Japan, ponajviše zahvaljujući odličnom golmanu Dominiku Livakoviću.

Brazilce kritikovali zbog večere kod slavnog Nusreta, Ronaldo im odgovorio: "Ljubomorni ste"

Objavljen snimak: Požar na mostu Počitelj, eksplodirao generator za struju

S druge strane, u istoj fazi takmičenja Karioke su se "poigrale" sa Južnom Korejom. Bilo je 4:1.

Nema sumnje da nas očekuje uzbudljiv meč.

Penali

Oršić je pogodio, iako ga je "pročitao" golman Brazila. Marquinos je promašio. Veliko slavlje za Hrvatsku!!!!!!!!!

Penali

Modrić rutinski također pogađa, a druge strane siguran je Pedro.

Penali

Majer je siguran. Casemiro ostavlja Brazilce u igri.

Penali

Vlašić je prvi pucao i pogodio. Livaković brani Rodrigu!

122'

Dominik Livaković spašava Hrvate. Brani udarac Cazemiru. To bi bilo sve. Gledat ćemo penale.

120'

Gledat ćemo još dvije minute meča.

117'

Gollllll!!!!!!!!!! Vatreni su se vratili. Pogađa Bruno Petković!!!!!

115'

Hrvati u nastavku imaju nešto više loptu u posjedu, ali bez pravih prilika. Još pet minuta nade za Vatrene

106'

Još 15 minuta nade za Vatrene. Ima li Hrvatska snage da se vrati u meč?

105'

Golllllllllllllllllllll!!!!!!! Neymar je pogodio. Ovog puta Livaković nije mogao ništa.

103'

Brozović je imao veliku šansu! Ali šutira preko gola.

95'

I u nastavku prijete Brazilci. Izveli su korner, ali rezervista Pedro nije dobro zahvatio loptu.

94'

Gledat ćemo nove produžetke u Kataru. Nakon regularnog dijela utakmice, rezultat je 0:0.

90'

Brazilci stežu obruč oko gola Hrvatske. Gledat ćemo još četiri minute sudijske nadoknade.

86'

Nova šansa za Brazil. Ovog puta prijeti Militao, ali lopta odlazi pored gola.

80'

Livaković kao da ima hiljadu ruku. Paqueta sjajno reaguje na povratnu loptu, ali danas sve zaustavlja golman Vatrenih.

76'

Neymar ponovo izlazi sam na Livakovića. Pogađate - brani golman Vatrenih!

66'

Paqueta izlazi "oči u oči" sa Livakovićem, ali golman Hrvatske ponovo izlazi kao pobjednik. Kako god završi ovaj susret, može se kazati da je igrač utakmice.

55'

Livaković drži Vatrene u životu. Odlična prilika za Neymara, ali je golman Hrvatske nesavladiv.

50'

Juranović se odlično ubacio. Hrvatska zarađuje korner. Nakon velike gužve sudija podiže zastavicu

47'

Dvije velike šanse za Brazil. Prvo je spasio Gvardiol, a potom i Livaković. Brazil je izgleda krenuo u ofanzivu.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

HT

To bi bilo sve u prvom poluvremenu. Nema golova nakon prvih 45 minuta. Hvatski navijači imaju više razloga za zadovoljstvo.

45'

Gledat ćemo još minut prvog poluvremena.

44'

Kramarić je bio u prodoru, ali sudija diže zastavicu.

41'

Uporni i danas agilni Vinicius izborio je prekršaj na ivici kaznenog prostora. Neymar je uzeo loptu i šutirao. Iako je lopta dirala nekog iz živog zida, Livaković je siguran.

38'

Igra se oprezno na obje strane. Traži se greška protivnika.

33'

Hrvati u ovim trenucima odlično kombinaraju na sredini terena. Prvi zvižduci sa tribina za Brazilce.

30'

Perišić jako šutira, ali lopta odlazi iznad gola. Hrvatski navijači za sada mogu biti zadovoljno prikazanom igrom Vatrenih.

25 '

Juranović je odlično pobjegao Danilu, kojem nije preostalo ništa drugo nego da ga sruši. Žuti karton za Danila. Modrić je ubacio iz prekida, ali ponovo "čiste" Brazilci.

20 '

Velika šansa za Brazil. Vinicius je šutirao, ali je blokirao odlični Gvardiol.

13 '

Perišić je izborio korner, koji izvodi Modrić. Međutim, interveniraju Brazilci. Nema opasnosti po gol Karioka.

12 '

Prvo uzbuđenje pred golom Brazila. Pašalić sjajno ubacuje sa strane, ali ne stiže Perišić. Bila bi to mat pozicija.

10 '

Brazil ima nešto veći posjed lopte, ali još uvijek su bez pravih prilika. Igra se većinom na sredini terena. Karioke strpljivo grade igru, ali i Vatreni odlično stoje u defanzivi. Modrić i društvo pokrivaju svaki milimetar terena.

5'

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi prijeti Brazil. Pokušao je Vinicius, ali ravno u odlično postavljenog Livakovića.

1'

Počeo je susret. Prvi četvrtfinalni duel na Mundijalu u Kataru.

15.57

Upravo su intonirane himne Hrvatske i Brazila. Odbrojavaju se sekunde do spektakla.