Kako je Francuska postala prvak svijeta u fudbalu!

J. M.
Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos finala Svjetskog prvenstva u Rusiji 2018. godine između reprezentacija Francuske i Hrvatske.
90+5'

Kraj. Francuska je prvak svijeta!

77'

Velika šansa za Rakitića, ali je fudbaler Barcelone bio zamalo neprecizan.

69'

Nevjerovatna greška Llorisa koju je iskoristio Mandžukić i smanjio na 4:2.

65'

Kako bi spektakl prošao bez Mbappea. Fudbaler PSG-a pogodio je s 20-ak metara za 4:1

59'

Francuska je na korak do titule. Pogba je počeo akciju, nastavio Griezmann, a završio Pogba za 3:1.

55'

Prva izmjena na utakmici. U ekipi Francuske izašao je Kante, a ušao Nzonzi.

52'

Mbappe pobjegao Vidi, ali njegov šut je odbranio Subašić.

47'

Rebić odlično šutira, ali Lloris spasava gol

46'

Počelo drugo poluvrijeme.

45+3'

Kraj prvog poluvremena na Lužnjikiju - Francuska vodi 2:1.

FIFA

45'

Tri minute sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

40'

Posjed lopte: Francuska 40 posto - Hrvatska 60 posto

37'

Ponovo dvojbena odluka Pitane. Perišić je igrao rukom u svom šesnaestercu, a argentinski sudija nakon pregleda VAR-a pokazao na bijelu tačku. Griezmann je bio siguran s bijele tračke za novo vodstvo "Trikolora" 2:1.

28'

Modrić centrira, Mandžukić spušta za Perišića i Lloris je matiran.

26'

Kante dobio žuti karton nakon prekršaja nad Perišićem.

23'

Dobar napad Hrvatske. Mandžukić je centrirao, a volej Rakitića otišao je preko gola.

18'

Francuska povela uz pomoć sudije Pitane koji je svirao nepostojeći faul Brozovića nad Griezmannom. Nakon slobodnog udarca Mario Mandžukić glavom pogodio vlastitu mrežu! Francuska vodi 1:0.

10'

Nova opasna situacija pred golom Llorisa, ali je zakasnio Perišić. U prvih 10-ak minuta Francuska skoro da nije prešla centar.

7'

Hrvatska napada, Mbappe u šesnaestercu Francuske zaustavio Strinića i izbio loptu u korner.