UŽIVO: FK Željezničar - FK Sarajevo 2:1

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Sarajeva.
90'

Igrat će se još četiri minute na Grbavici.

90'
88'

Ubiparipa mijenja Kajkut.

86'

GOOOOOOOL!

Amar Rahmanović je smanjio rezultat.

85'
83'

Herić mijenja Hebibovića u gostujućoj ekipi. Ranije je na teren umjesto Zakarića ušao Žerić.

79'
76'

GOOOOOOL!

Na Grbavici 2:0, pogodio je Sinan Ramović.

75'

Ostalo je još 15 minuta igre na Grbavici.

73'

Siniša Stevanović prvi igrač Željezničara u bilježnici Irfana Peljte.

72'
69'
68'
63'

Udarac Zakarića loše je odbranio Pavlović, a u nastavku akcije Stanojević je na gol liniji izblokirao udarac Zeca.

63'

Rahmanović mijenja Velkoskog.

62'

Slobodni udarac za Željezničar s vrha šesnaesterca. Bit će to dobra prilika za Plave.

60'

Musemić je povukao Rahmanovića sa zagrijavanja, veznjak Bordo tima uskoro će dobiti šansu.

57'

Bez velikih uzbuđenja u ovim trenucima na Grbavici.

55'

Teren je izuzetno težak za igru, ali gledamo odličnu fudbalsku predstavu.

53'
49'
48'

Udarac Zeca nakon gužve u šesnaestercu gostiju odlazi pored lijeve stative gola Pavlovića.

46'

U desetoj sekundi drugog poluvremena prilika za domaće. Udarac Ubiparipa zaustavlja Pavlović.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. U Bordo timu umjesto Adukora na terenu je Husejinović.

13:45

KRAJ prvog poluvremena na Grbavici.

45'

Prvi žuti karton na utakmici. Miloš Stanojević je upisan u bilježnicu Irfana Peljte.

45'

Igrat će se još jedna minuta u prvom poluvremenu.

42'

Udarac Ubiparipa po zemlji Pavlović zaustavlja bez problema.

39'
36'

Udarac Velkoskog sa 18 metara odlazi pored lijeve stative gola Kjosevskog.

35'

Ostalo je još deset minuta igre u prvom poluvremenu.

33'

Udarac Hebibovića lijevom nogom bez mnogo problema zaustavlja Kjosevski.

31'
30'

Nova prilika za domaće. Opet je Pavlović uspješniji od Zeca.

30'
28'

Velika prilika za Sarajevo. Velkoski je s pet metara šutirao preko gola nakon ubačaja Hebibovića.

25'
24'

Ubiparip je odlično uposlio Zakarića koji matira nemoćnog Pavlovića.

23'

GOOOOOOL!

Domaći vode 1:0, pogodio je Zakarić.

23'
21'

Fair-play na derbiju. Dosuđen je korner za Sarajevo iako ga nije bilo, a Sarić je vratio loptu domaćim.

18'

Prilika na drugoj strani. Ahmetović je šutirao, ali Kjosevski brani njegov udarac. Još uvijek je 0:0. Odlična utakmica na Grbavici.

18'
16'

Željezničar ima terensku inicijativu u ovim trenucima i opasniji je protivnik.

14'
13'

Velike dvije prilike za Plave. Prvo je Ubiparip izašao sam pred Pavlovića, a potom i Zakarić, ali promjene nije bilo, fudbaleri Željezničara nisu se snašli.

12'
10'

Odličan udarac Zeca i još bolja odbrana Pavlovića. U nastavku akcije domaći traže penal, ali se Peljto ponovo nije oglasio.

9'
7'

Hebibović je srušen u šesnaestercu. Gosti su tražili jedanaesterac, ali je Peljto samo odmahnuo rukom.

5'

Prilika na drugoj strani. Ubiparip je šutirao glavom nakon centaršuta Zeca, ali preko prečke gola Pavlovića.

4'

Odlična prilika za Sarajevo nakon centaršuta Hebibovića, ali Velkoski se ne snalazi u šesnaestercu domaćih.

3'

Opasan napad Sarajeva, ali je podignuta zastava pomoćnog sudije.

1'

Počela je utakmica na Grbavici.

12:55

Fudbaleri oba tima izlaze na teren. Sarajevski derbi, 113. prvenstveni počet će za pet minuta.

12:50

12:45

Glavni sudija današnjeg susreta je Irfan Peljto iz Sarajeva, a njegovi pomoćnici Davor Beljo i Amer Macić, obojica iz Mostara.

12:40

Na stadionu trenutno između 1.000 i 1.500 gledalaca. Bit će ovo jedan od najslabije posjećenih derbija u historiji. Radni dan i loši vremenski uvjeti odrazili su se na posjetu.

12:37

Teren stadiona Grbavica bit će izuzetno težak za igru i fudbaleri oba tima bit će na velikom ispitu.

12:32

Utakmica je trebala biti odigrana jučer, ali je odgođena zbog vremenskih neprilika.

12:29

Na klupi za rezervne igrače domaćeg tima ostali su: Fejzić, Kajkut, Zeba, Osmanković, Projić, Žerić, Elsner

Na klupi za rezervne igrače gostujućeg tima ostali su: Adilović, Rahmanović, Ivetić, Herić, Mujakić, Hadžić, Husejinović

12:27

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Bekić, Novaković, Mihojević, Adukor, Sarić, Stanojević, Velkoski, Hebibović i Ahmetović.