Uvjerljiva pobjeda Željezničara prijateljskoj utakmici

0

Fudbaleri Željezničara danas su u Jablanici odigrali novi pripremni meč, a testirao ih je federalni drugoligaš Klis iz Buturović polja.

Plavi su pokazali da nisu bez razloga dva ranga takmičenja iznad Klisa, te su slavili sa rutinskih i ubjedljivih 4:1.

Gasal je prvi zaprijetio u 9. minuti, ali nije bio najprecizniji, da bi se minut poslije u šansi našao Drina. Šutirao je nakon ubačaja danas agilnog Ćerimagića, ali također neprecizno, piše Scsport.

Predrag Kojović: Mislim da državna koalicija više ne postoji, a čuli smo da stižu i nove sankcije...

Nakon 25 minuta igre Klis se oslobodio pritiska Plavih i nekoliko puta zaprijetio, ali bezuspješno, da bi u 31. minuti Željo poveo. Nedim Mekić je tada asistirao za Armina Ćerimagića sa desne strane, a on iz drugog puta pogađa za 1:0.

Nekoliko minuta poslije golman Cero zaustavlja šut Subašića, a isto je bilo i u 39. minuti meča.

Na poluvremenu je Edis Mulalić napravio dvije izmjene i na teren umjesto Subašića i Gasala poslao Bekrića i Resića.

Nije bilo previše uzbuđenja za dvadesetak minuta igre u drugom dijelu, ali onda je krenula "kanonada" Želje. U 73. minuti upravo Resić udvostručava vodstvo Plavih, pošto pogađa za 2:0 poslije lijepe akcije sa saigračima.

U 77. minuti Resić opet trese mrežu Klisa i to je 3:0. Ovaj put mu je asistirao Mekić, a nije tu bio kraj nevolja za tim iz Buturović polja pošto je u 83. minuti dosuđen penal za Želju. Realizirao ga je Mekić i povisio na 4:0.

Inače, penal je iznudio Armin Hodžić, nekadašnji veznjak Slobode koji se priključio Željezničaru ove zime.

Utješni pogodak za Klis u 87. minuti postigao je Bajramović, inače bivši junior tima s Grbavice.