UEFA | Težak poraz Zrinjskog u prvom meču u Portugalu: Revanš će biti (ne)moguća misija

3

U okviru play-offa UEFA Konferencijske lige u prvoj utakmici između Vitorije Guimares i Zrinjskog, tim iz Portugala slavio je pobjedu od

Bivši šampion Bosne i Hercegovine šansu za plasman u grupnu fazu potražit će u revanš susretu.

Ipak, rezultat od 0:2 daje nadu za prolaz, jer Mostarci u revanš igraju pred svojom publikom.

Uhapšen osumnjičeni za femicid u Podgorici: Ubistvu prethodio verbalni sukob

Prvi napad našeg tima bilježimo u 13. minuti, Barišić je dobro prošao i poslao loptu do Ćužea, ali on nije uspio stići loptu.

Domaći tim je imali dvije dobre prilike na otvaranju susreta. Prvo je Costa sjajno prošao i šutirao, ali je Marić dobro reagirao i odbranio njegov udarac. Kasnije je zaprijetio Silva, ali se odbrana Zrinjskog dobro postavila i reagirao te se rezultat nije promijenio.

Prvi šut u okvir gola zapisali smo u 26. minuti - Silva je ubacio loptu iz slobodnog udarca, gdje je Borevković glavom šutirao, ali je Marić sigurno uhvatio loptu. Četiri minute kasnije, Cesar se sjajno oslobodio svog čuvara i uputio udarac, ali je lopta prošla pored Marićevog gola.

Do kraja prvog dijela ostalo je 0:0.

Bez pogodaka nakon prvih 45 minuta! Koncentrirano. Strpljivo. Borbeno. 👊 #HŠKZ __________ Vitoria SC 0:0 HŠK Zrinjski

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Wednesday, August 21, 2024

Vitoria je u drugom dijelu od prve minute krenula u napad, što im je donijelo vodstvo u 46. minuti. Silva je ubacio s desne strane, Mangas pogodio ja 1:0.

U 50. minuti novi gol domaćeg tima. Nakon kornera najbolje je skačio Borevković i postigao pogodak za 2:0.

Nešto hrabrija igra Mostaraca u nastavku utakmice. U 64. muinuti upisali smo šansu Malekinušića koji je šutirao nakon korenera, ali je golman odbranio njegov udarac.

U 87. minuti, nakon loše reakcije Barišića, lopta je stigla do Mendesa koji postiže pogodak za konačnih 3:0.

Revanš je za sedam dana u Mostaru.

Kraj u Guimarãesu! Uzvratnu utakmicu u Mostaru dočekat ćemo s tri pogotka zaostatka. Igraj do kraja! 👊 #HŠKZ __________ Vitoria SC 3:0 HŠK Zrinjski