UEFA priredila neugodno iznenađenje Dinamu: Sudi im čovjek koji je razbjesnio Hrvate na Euru

0

Zagrebački Dinamo u srijedu, 23. oktobra, gostuje kod RB Salzburga u trećem kolu Lige prvaka.

UEFA je odredila da će glavni djelitelj pravde na utakmici u srijedu od 21 sat biti Nizozemac Danny Makkelie.

Pomoćnici će mu biti Hessel Steegstra i Jan de Vries, a četvrti sudija bit će Joey Kooij. Glavni VAR sudac je Dennis Higler, a njegov pomoćnik Rob Deperink.

Vlada HNK: Izdvojeno 3.400.000 KM za sanaciju ceste Jablanica - Konjic

Podsjetimo, Makkelie je izazvao bijes Hrvata nakon Eura i utakmice Hrvatske i Italije. Nizozemac je utakmicu u kojoj je Hrvatska vodila 1:0 produžio za osam minuta, a Italijani su upravo u zadnjoj minuti izjednačili. Hrvatska bi pobjedom prošla grupu, a ovako su završili svoj put na takmičenju.

Nizozemac je nakon te utakmice poslan kući na hlađenje i nije sudio nijedan susret na Euru. Službeno objašnjenje ipak nije bilo ovih osam minuta, već činjenica da odmah nije dosudio jedanaesterac za Hrvatsku, već je morao čekati VAR. Podsjetimo, Luka Modrić je promašio jedanaesterac, ali je u nastavku akcije zabio.

Liga prvaka | Dinamo prokockao pobjedu, neočekivani porazi Bayerna i Reala

"Sama činjenica što Makkelie nije odmah pokazao na bijelu tačku predstavlja veliku pogrešku, naročito ako se uzme u obzir da je bio jako dobro postavljen. Da se razumijemo, to je bila savršena intervencija VAR-a, ali mi više volimo da sudije samostalno donose odluke, posebice ako su u odličnoj poziciji za vidjeti spornu situaciju", rekao je tada šef UEFA-inih sudija Roberto Rosetti.

Dodajmo da se Dinamo nalazi na 28. mjestu Lige prvaka, a 24. pozicija vodi dalje u doigravanje. Nakon teškog poraza od Bayerna (2:9) uslijedilo je remi protiv Monaca (2:2).