UEFA | Penali na Koševu riješili putnika dalje: Sarajevo uz pomoć 21.600 navijača izbacilo Aktobe

4
A. Sokolović

Nakon velike drame na Koševu i penala - FK Sarajevo se plasirao u drugo pretkolo UEFA Konferencijske lige.

U regularnom dijelu susreta bilo je 2:1 za Aktobe, nakon produžetaka 3:2 za Aktobe i otišlo se na penale.

Već u drugom minutu stativa - Čataković je šutirao s oko 15 metara i zatresao vratnicu gola gostiju.

Osman Lindov: Kamen temeljac za Koridor Vc položen 1997., godišnje otvaramo po 5 km, ovo nije uspjeh

Gosti su prvi put zaprijetili u sedmoj minuti. Romero je pokušao, ali nije bilo opasnosti.

U 34. minuti, Sarajevo je imalo veliku priliku. Kyeremeh je pobjegao odbrani Aktobea, ali nije iskontrolirao loptu. Propala je odlična prilika bivšeg šampiona BiH.

Uživo sa stadiona Koševu sa meča Konferencijske UEFA lige: Sarajevo - Aktobe 4:3, idemo dalje

U 37. minuti utakmice, Guliashvili je oboren u kaznenom prostoru Aktobea, ali je turski sudija samo odmahnuo rukom, ne dosudivši penal. Sarajevo je "pokradeno".

U 41. minuti, vodstvo gostiju. Doumbouye je prošao nekoliko igrača Sarajeva, uposlio Umaeva, koji trese mrežu Sarajeva - 0:1.

Nakon tri minute produžetka i poništenog gola Sarajeva (Kyeremeh, op. a.) ostalo je 1:0 za Aktobe.

HT 📸 | FK Sarajevo 0:1 FC Aktobe

Posted by FK Sarajevo on Thursday, July 18, 2024

Tim s Koševa je u drugi dio ušao ofanzivnije i sve je rezultiralo golom u 57. minuti.

Strijelac je bio Guliashvili. Gruzijac je fantastičnim udarcem doveo atmosferu do usijanja nakon gola i na noge digao 21.600 navijača, koliko ih je zvanično bilo na Koševu.

57’ | GOOOL Guliashviliiiii ⚽️ FK Sarajevo 1:1 FC Aktobe

Nakon gola igra se smirila, a trener gostiju je izveo tri hokejaške izmjene koje su dovele do promjene rezultata.

Tanzharikov je bio strijelac - ostao je u petercu i zakucao loptu u mrežu Sarajeva za 1:2. Igračla se 76. minuta.

U posljednjih 15 minuta zapisali smo zicer Kyeremaha, ali kada je trebao biti precizan promašio je pobjedu za prolaz u regularnih 90 minuta.

Ostalo je 2:1 za Aktobe i otišlo se u produžetak.

Produžetak

U produžetku loše je krenulo po naš tim. Aktobe je poveo sa 3:1 u 92. minuti eurogolom Jayra.

No, brzo je Sarajevo postiglo gol za 2:3. Renan Oliveira je iz gužve postigao gol i stvari ponovo vratio na početak. Minutu kasnije mogao je postići i gol za 3:3, ali nije bio precizan.

U 105. Sarajevo je bez igrača, Đuričković je dobio drugi žuti karton i morao je u svlačionicu.

nakon 30 minuta produžetka ostalo je 3:2 za Aktobe i otišlo se na penale.

Penali

Penal-lutrija na strani Sarajeva. Anđušić je promašio, ali su zato i dva igrača Aktobea također bili neprecizni i tim s Koševa ide dalje.

Naredni protivnik je Spartak iz Trnave (Slovačka). Za sedam dana.