Tužna noć na Bilinom polju: Zmajevi izgubili od Slovačke i čekaju baraž za plasman na EURO 2024

6
A. Sokolović

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostala je još jednom bez pobjede. Na Bilinom polju slavila je Slovačka sa 2:1.

Zmajevi su ostali bez direktnog plasmana na Mundijal i sada čekaju mart 2024. i baraž da bismo do Europskog prvenstva došli na "mala vrata".

Krenimo redom kako je bilo u nedjelju navečer u Zenici.

Pogledajte kako su radnici KJKP Rad dizali parkirana vozila ispred kontejnera

U prvih 45 minuta gledali smo slabu utakmicu. Igralo se uglavnom između dva kaznena prostora, bez velikih prilika za postizanje gola.

Zmajevi su se na početku susreta dobro predstavili. Igrali su hrabro, otvoreno, iako je selektor Savo Milošević izveo tim sa čak sedam novih igrača u odnosu na početnih 11 protiv Luksemburga (1:4).

Susret BiH i Slovačke

Prvu šansu smo upisali za Slovake. Igrala se 24. minuta i loša intervencija Kenana Pirića nakon centaršuta gostiju. Srećom gosti to ne koriste, iako su pucali na prazan gol.

Konačno smo u prvih 45 minuta i mi dočekali šansu.

Uživo iz Zenice sa utakmice kvalifikacija za EURO 2024: Bosna i Hercegovina -Slovačka 1:2, FT

Pokušao je Hajradinović sa distance, ali obranio je Rodak, zvijezda engleskog Fulhama. Igrala se 43. minuta.

Prvo poluvrijeme je završeno 0:0.

Završeno je prvo poluvrijeme u susretu između Bosne i Hercegovine i Slovačke.

Posted by Nogometni savez Bosne i Hercegovine on Sunday, November 19, 2023

U drugom dijelu gledali smo zaista sjajnu utakmicu. Bilo je golova, šansi i prava je šteta što ovaj duel na Bilinom polju nije imao veći značaj od prestiža.

U 49. minuti Bosna i Hercegovina je povela sa 1:0. Sjajnu kontru istrčao je Hamulić, dodao je loptu do Hajradinovića, a Hrosovsky je pogodio mrežu svog golmana.

Svega tri minute kasnije na semaforu je pisalo 1:1. Hamulić je pogriješio, nisu se stigli postaviti naši igrači, a gosti to koriste i dolaze do poravnanja. Hanco je bio u ulozi asistenta, a Božanik strijelac. Igrala se 52. minuta.

U 63. minuti ostali smo sa igračem manje. Renato Gojković je dobio crveni karton, nakon prekršaja koji nije bio za žuti kaston. Jedan je već imao i nakon drugog morao je u svlačionicu.

Igrač više dao je krila gostima koji su brzo došli do gola. nakon kornera Slovaka (sedmog na utakmici, op. a.) prošetala se lopta kroz peterac našeih Zmajeva, Pirić je sve nijemo posmatrao, a na drugoj stativi bio je sam Satka i postigao gol za 2:1 za Slovačku.

BiH je tako ostala bez direktnog plasmana na Europsko prvenstvo. Ostaje nam samo prilika da preko baraža odemo u Njemačku.

Čekamo mart. No, kako igramo - male su nam šanse.