Tuzlanski derbi: Sloboda slavila minimalcem protiv Cityja

0
S. P. M.

Odigran je tuzlanski derbi između FK Slobode i FK Tuzla Cityja na stadionu Tušanj.

U drugoj minuti već se stvorila gužva ispred gola Cityja. Said Husejinović je pao i tražio penal, sudija Irfan Peljto mu je pokazao žuti karton zbog simuliranja. U 13. minuti Husejinović je morao izači iz igre zbog povrede, u igru umjesto njeg je ušao Eldar Mehmedović.

Penal za City u 44. minuti, golman Semir Bukvić brani šut Miće Kuzmanovića. 0:0 na poluvremenu.

Uspješno održana porodična poklon zabava 'Pjevajmo Sarajevu u Pionirskoj dolini'

Mehmodović je zatresao mrežu u 65., gol za Slobodu. Konačan rezultat 1:0.

Sloboda sada ima 29 bodova, jednako kao i Igman, a Tuzla City 31, kao i Sloga.