Vaha Halilhodžić na rubu suza: "Izvinite me, ne mogu"
Nantes je ispao iz Prve lige Francuske. Bh. stručnjak i bivši trener zagrebačkog Dinama Vahid Halilhodžić sa francuskim timom nije uspio u svojoj nemogućoj misiji - njegov tim seli u niži ranh takmičenja.
Vaha je pristao u martu ove godine vratiti se iz trenerske penzije i preuzeo je klupu francuskog Nantesa. Vođen emocijama pristao je preuzeti bivši mu klub čije je boje branio kao igrač i kasnije kao trener.
Po preuzimanju misija mu je bila kako spasiti klub od ispadanja iz lige.
Zemljotres u Srbiji: "Čula sam tutnjavu i onda kao da me neko gurnuo iz kreveta"
Halilhodžić je Nantes preuzeo i službeno 10. marta. Naslijedio je na klupi Ahmeda Kantarija koji je prethodno poražen u devet od 12 utakmica.
Tada su se u Nantesu sjetili da bi ih iz škripca mogao spasiti Halilhodžić koji je bio bez trenerskog angažmana od 2022. godine kada je naprasno napustio klupu marokanske reprezentacije i to nakon što ju je prethodno odveo do Mundijala u Kataru.
𝗖’𝗘𝗦𝗧 𝗦𝗜 𝗧𝗥𝗜𝗦𝗧𝗘 : Vahid Halilhodzic 🇧🇦 termine sa carrière d’entraîneur par une relégation en L2 avec son club de cœur 😢💔 pic.twitter.com/kk84M8OQD8
— BeFootball (@_BeFootball) May 8, 2026
U petak uvečer, 8. maja, definitivno su ispali iz Prve lige Francuske nakon poraza kod drugoplasiranog Lensa (0:1). Prije gola su pogodili stativu, da su ostvarili pobjedu teoretska nada bi još postajala.
Ovako - Nantes dva kola prije kraja nema više šansi da ostane u Prvoj ligi.
"Duboka tuga, više ne mogu govoriti. Nije da odbijam, ali jednostavno ne mogu. Svi smo tužni, zbog Nantesa, zbog svih nas. Vrlo je teško, ispričajte me", rekao je Halilhodžić prije nego što je napustio prostoriju za konferenciju za medije.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.