Velika pobjeda Veleža: Rođeni se u Mostar iz Srebrenika vraćaju sa velika tri boda

1
M. P.

Na stadionu Srebreniku u 20. kolu Premijer Lige BiH Tuzla City je dočekala mostarski Velež. Utakmica je počela u 14 sati, pošto je zbog čišćenja snijega početak kasnio 60 minuta.

Teški uslovi na terenu utjecali su na igru, pa prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja.

U dvije ozbiljnije šanse našao se fudbaler Veleža Emir Halilović pred kraj prvog poluvremena. Prvo je promašio nakon prodora u šesnaesterac, a zatim je bio neprecizan i iz slobodnjaka sa nekih 20 metara, pa se na poluvrijeme otišlo rezutatom 0:0.

Anketa | Čija je najveća odgovornost što građani moraju plaćati proviziju za račune za vodu?

Drugo poluvrijeme počelo je otvorenijom igrom sa obje strane. Halilović je nastavio prijetiti domaćinu, a u dobroj igri mu se pridružio Edo Vehabović čiji je šut zatresao prečku, a najbolju šansu za Tuzla City propustio je Kemal Mujarić.

Promjena rezultata konačno je došla u 77. minuti. Nermin Haskić pogađa mrežu domaćina i dovodi Velež u vodstvo.

Tuzla City je pokušao uzvratiti preko Kuzmanovića i Pantelića, ali je rezultat do kraja utakmice ostao 1:0 za Velež.