Tri kola prije kraja: Barcelona na pogon Messija postala novi prvak Španije

Barcelona je večeras pružila sjajnu partiju protiv Deportiva iz La Corune, te na taj način osigurala novu titulu, tri kola prije kraja.

Messi i društvo su velikom pobjedom nad protivnikom i matematički obezbijedili novu titulu prvaka na Riazoru.

Već u sedmom minutu golom Coutinha Barcelona je stigla do prednosti i bilo je jasno da će se Deportivo naći u nemilosti Katalonskog diva. Uskoro je na 0:2 povisio Leo Messi, te je od 38. minute utakmice Barcelona mogla odahnuti.

No, samo dvije minute kasnije, omjer snaga na terenu odlučuje promijeniti Lucas Perez, koji započinje povratak Deportiva u utakmicu. Taj povratak kompletirao je Emre Colak u 64. minuti, donijevši svom timu poravnanje i vrativši utakmicu na početak.

A onda na scenu stupa Lionel Messi. U periodu od 82. do 85. minute zabio je dva gola, kompletiravši tako hat trick, čime je učinio Riazor stadionom gdje je najviše puta bio strijelac.