Traore i Aubameyang debitovali, Barcelona izgledala kao nekad

0

Fudbaleri Barcelone pobijedili su danas Atletico Madrid na Camp Nou stadionu u derbi susretu 23. kola La Lige s 4:2.

Za Barcelonu je od prve minute zaigralo jedno od najzvučnijih januarskih pojačanja Adama Traore, koji je odigrao vrlo dobru utakmicu.

Jorgandžije su prve povele na ovom susretu i to u 8. minuti kada je Suarez bio asistent, a Carrasco strijelac za 0:1.

Dragan Bursać: Optuženik za ratne zločine počasni građanin nakaradne Banjaluke!

Svega dvije minute kasnije Dani Alves je probio po desnoj strani, ubacio za Albu koji pogađa za 1:1.

U 21. minuti je bilo 2:1 za Barcu i to nakon što je Traore upisao prvu asistenciju u dresu novog kluba, a Gavi pogodio. Do kraja prvog dijela Araujo je također zatresao mrežu gosta i to na asistenciju još jednog januarskog pojačanja, Ferrana Torresa.

U drugom poluvremenu Barcelona već u 49. minuti preko Danija Alvesa postiže četvrti gol, da bi poraz Atletica barem donekle ublažio Suarez golom u 58. minuti.

Treba reći i to da je za Barcelonu na ovom susretu debitovala zvijezda prelaznog roka Pierre-Emerick Aubameyang koji je u igru ušao u 61. minuti.