Teška noć za Plave: Bezidejni Željezničar poražen od Posušja na Mokrom Docu

0
R. R.

Nogometaši Željezničara poraženi su na Mokrom Docu od ekipe Posušja rezultatom 1:0 u meču četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je na početku susreta imao blagu terensku inicjativu, ali su prvu šansu stvorili nogometaši Posušja u 10. minuti kada je svoj šut okušao Kamenar čija je lopta otišla pored gola gostiju.

Nastavak meča bio je prava uspavanka sve do trenutka kada je Kamenar ponovo šutirao u 25. minuti, ali je ovaj put postigao sjajan pogodak za vodstvo Posušja.

Preminuo slavni rukometni trener koji je sa Jugoslavijom osvojio srebrenu medalju na SP

Plavi nisu mogli zaprijetiti nakon primljenog pogotka te je Posušje imalo još jednu sjajnu priliku preko Brkovića koji je pogodio vanjski dio mreže.

Ekipa Gorana Granića je pred kraj prvog poluvremena imala dobru priliku nakon greške štopera Željezničara, ali šut Lučića pogađa golmana gostiju.

Kraj prvog dijela. 🔵⚪

Posted by FK Željezničar on Saturday, August 19, 2023

Na odmor se otišlo zasluženim vodstvom Posušja od 1:0.

Željezničar je krenuo bezidejno u drugo poluvrijeme. Plavi su kružili oko gola domaćina, ali bez šanse da ugroze gol.

Hercegovački tim je opet imao dobru priliku u 63. minuti, ali šut Mandića blokirao je sjajni Cocalić.

Nogometaši Željezničara su odmah odgovorili šansom, a prvi šut u okvir gola za sarajevski tim uputio je Mekić čiji udarac brani golman domaćina.

Ostatak utakmice prošao je bez mnogo prilika, a vrijeme je Posušju bilo saveznik.