Svemu dođe kraj: Leverkusen izgubio nakon 35 utakmica bez poraza

0

Aktualni njemački prvak Bayer Leverkusen okončao je impozantni niz pobjeda, te je rezultatom 3-2 izgubio kod kuće u 2. kolu aktuelne Bundeslige.

Ovo je prvi poraz ovog nogometnog diva u njemačkom prvenstvu, gdje su imali niz od 35 uzastopnih pobjeda.

Bayer je vodio 2-0 u prvoj polovini utakmice, te sa dvostrukom prednosti dočekao sudačku nadoknadu prvog dijela. Prve golove su postigli Jeremy Frimpong i Alex Grimaldo.

Dnevnik Radija Sarajevo | Huskić: NUB nastavlja rad sa herojima koji su mjesecima radili bez plate

Prvo upozorenje Bayer Leverkusenu je došla nakon što je Kevin Kampl postigao gol za tim iz Leipziga u sedmoj minuti sudijskih nadoknada.

Najava trijumfa Leipzigovog tima i preokret koji je uslijedio donio je Louis Openda koji je u 57. i 80. minuti postigao dva gola.

Bayer Leverkusen je bio apsolutni favorit ove utakmice, te je imao više udaraca, velikih prilika i pritisaka na suprotni tim do samog kraja utakmice kada je i kapitulirao.