Superkup Turske: Prvi trofej u Bešiktašu za našeg Miralema Pjanića

1

Bećšiktaš je večeras stigao do trofeja Superkupa Turske, pošto je uspio da nakon boljeg izvođenja penala savlada Antalyaspor.

Ovo je ujedno i prvi trofej u Turskoj za našeg reprezentativca Miralema Pjanića.

Vodio je Bešiktaš od 33. minute golom Hutchinsona, a poravnanje Antalyasporu donosi upravo ovaj iskusni veznjak koji u 74. minuti postiže autogol!

Danas hitna sjednica Skupštine KS sa samo jednom tačkom dnevnog reda

Rezultatom 1:1 završen je regularni tok meča, ali i dodatnih 30 minuta nije donijelo pogotke, pa se pristupilo izvođenju penala.

Igrači Besiktasa su precizni bili u sva četiri pokušaja, dok je Antalyaspor promašio dva puta i istanbulski tim je podigao pehar osvajača Superkupa Turske.

Miralem Pjanić je zbog nove povrede teren napustio u 68. minuti, a četiri minute ranije je u redovima Antalyaspora zamijenjen Deni Milošević.