Sturm poražen od Monaca, remi na stadionima King Power i Philips

0

U terminu od 21 sat odigrane su utakmice prvog kola grupne faze Evropske lige u skupinama A, B, C i D.

Sturm iz Graca poražen je na gostovanju kod Monaca (1:0). Gosti su odolijevali napadima Kneževa u prvom poluvremenu, ali je Diatta u 66. minuti pogodio i donio trijuf Monacu. U redovima Stuma do 71. minute igrao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Gazibegović.

Jedna od najzanimljivijih utakmica odigrana je na stadionu King Power, a Leicester i Napoli su odigrali bez pobjednika (2:2). Perez je već u devetoj minuti doveo Lisice u prednost, a Barnes je u 64. minuti povisio na 2:0. Osimhen je smanjio u 69. minuti na 2:1, a u 87. pogodio je za konačnih 2:2

Samir Bekrić više nije sportski direktor FK Željezničara: Dobio je novu funkciju

Golijada je viđena na Philips stadionu, gdje su remizirali PSV i Real Sociedad (2:2). Poslije gola Gotzea u 32. minuti, gosti su ekspresno preokrenuli pogocima Isaka i Januzaja. Gakpo je u 54. minuti poravnao na 2:2 i taj rezultat je ostao do kraja utakmice.

Lyon je slavio na gostovanju kod Rangersa (0:2). Za francuski klub golove su postigli Ekambi i Slimani.