Šta se dešavalo na utakmici Švicarska-Srbija: Psovanje majke, zamalo tuča i na kraju - suze

19

Srbija i Švicarska sastale su se u trećem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva, a slavili su Švicarci pobjedom 3:2.

Švicarska je povela, no Srbija je preokrenula već u 35. minuti pogotkom Dušana Vlahovića.

Vlahović je gol proslavio tako što se uhvatio za međunožje, na isti način na koji je i Shaqiri proslavio svoj pogodak. Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi nakon tog gola je na klupi počeo psovati.

Razbijeni izlozi pekare Manja u Sarajevu

"Je*** li vam majku šiptarsku u pi**u", galamio je Piksi na klupi, aludirajući na to da Švicarci u ekipi imaju nekoliko igrača albanskog porijekla.

Srbija ispala s Mundijala: Pet golova na utakmici, Švicarci idu dalje

Video možete pogledati na OVOM linku.

Vodstvo Srbije nije trajalo dugo. Već početkom drugog poluvremena Švicarska preokrenula i povela 3:2. Embolo je u 44. minuti zabio za izjednačenje, a Freuler u 48. za 3:2.

U četvrtoj minuti produžetka zamalo smo vidjeli i masovnu tuču na terenu.

Počelo je guranjem Xhake, pa je Milinković-Savić ušao u klinč sa Rodrigesom, a kasnije su se u tuču uključio veliki broj fudbalera. Sve je zamalo rezultiralo masovnom tučom, a prekid je potrajao prilično dugo.

Na kraju su igrači Švicarske slavili, a srbijanski reprezentativci - idu kući.