Srbija pobjedom nad Crnom Gorom došla nadomak plasmana na EURO 2024

0

U uzbudljivom i dugoočekivanom duelu osmog kola kvalifikacija za EURO 2024, Srbija je u Beogradu savladala Crnu Goru s 3:1 i došla nadomak plasmana u Njemačku.

Poveli su Orlovi već u 9. minuti kada je mrežu gostiju nakon proigravanja Saše Lukića efektno pogodio Aleksandar Mitrović.

U 36. minuti je poslije sjajno izvedene kontre i dodavanja Adama Marušića poravnao Stevan Jovetić.

U povodu 9. maja svečani koncert Amire Medunjanin u Vijećnici: Evo kako doći do karata

Srbija je na drugi gol čekala do 73. minute. Opet je pogodio Mitrović, ovaj put nakon asistencije Dušana Tadića.

Četiri minute kasnije Mitrović je uzvratio asistencijom Tadiću, koji je riješio pitanje pobjednika i postavio konačnih 3:1.

U drugom duelu grupe Mađarska je kao gost odigrala s Litvanijom 2:2, nakon što je gubila 2:0. Tako je poslije večerašnjih mečeva Mađarska prva s 14 bodova, Srbija ima 13, dok je Crna Gora trećeplasirna s osam, ali i utakmicom manje od Srbije.

Blizu plasmana na EP došla je i Slovenija, koja je s 0:1 slavila u gostima kod Sjeverne Irske. Slovenci su tako ostali na prvom mjestu grupe H s 19 bodova, koliko ima i Danska, dok treći Kazahstan ima 15.

Večeras su odigrani mečevi i u grupi C, gdje je odigran i derbi večeri između Engleske i Italije.

On je pripao Englezima, koji su slavili s 3:1. Dva gola za Engleze postigao je Harry Kane (32. p, 77.), a jedan Marcus Rashford (57.). Autor jedinog gola za Italijane bio je Gianluca Scamacca (15.).

Dok se Engleska učvrstila na prvom mjestu, Italijani su pali na  treće i doveli se u nezgodnu situaciju.