Srbija izborila plasman na EURO 2024 u Njemačkoj

1
R. R.

Nogometaši reprezentacije Srbije remizirali su u Leskovcu sa Bugarskom (2:2), te se tako u posljednjoj kvalifikacinoj utakmici plasirali na Europsko prvenstvo u Njemačkoj 2024. godine.

Srbija je veći dio susreta kontrolisala kroz posjed, ali je i pravila šanse Bugarima koji su zadnjeplasirana reprezentacija u grupi.

Nagrada za dobru igru uslijedila je u 17. minuti kada je Veljković pospremio loptu u mreži za vodstvo, a ovaj put u ulozi asistenta bio je Mitrović.

Vlada FBiH: Za unapređenje socijalne zaštite u Federaciji BiH iz budžeta više od 26.300.000 KM

Srbija je pružila dobru igru i stvarala šanse, dok Bugari s druge strane nisu uputili šut u okvir gola.

Na poluvrijeme se otišlo minimalnim vodstvom susjeda (1:0)

/ Anketa

Koliko će Zmajevi bez Džeke i Pjanića osvojiti bodova u utakmicama protiv Luksemburga i Slovačke?
Rezultati

Nakon dobre igre očekivalo se da će Srbija rutinski završiti drugo poluvrijeme, ali to Bugari nisu dozvolili.

Ekipa je zaigrala bolje u nastavku te su u 59. minuti stigli do izjednačenja golom Ruseva (1:1).

Ubrzo nakon toga uslijedio je pravi šok za Srbijance. Despodov je napravio potpuni preokret i u 69. minuti zatresao mrežu Milinkovića-Savića za vodstvo Bugarske od 2:1.

Ipak, izabranici Dragana Stojkovića su uspjeli zadržati koncentraciju i doći do izjednačenja u 82. minuti preko Babića kojem je asistirao Tadić.

Bugari su u drugom poluvremenu pružili sjajnu igru, ali ipak Srbije je uspjela remizirati (2:2) i plasirati na Europsko prvenstvo u Njemačkoj.