Spektakularni okršaj na San Siru: Milan i Genoa podijelili bodove nakon šest golova

0

Milan i Genoa su u nedjelju, 5. maja na San Siru odigrali su sjajnu utakmicu u 35. kolu u Seriji A, viđeno je čak šest golova, susret je završio 3:3.

Golovima u drugom poluvremenu Matteo Gabbia i Olivier Giroud doveli su Milan na put pobjede, ali je kasni autogol Malicka Thiaw-a spasio bod gostima.

Mateo Retegui iz Genoe je realizovao jedanaesterac u pet minuta, ali je Milan izjednačio neposredno pre poluvremena golom Alessandra Florenzija.

Počeo koncert legendarnog pijaniste Ive Pogorelića u Narodnom pozorištu Sarajevo

Gosti su ponovo došli do vodstva tri minuta u drugom poluvremenu, međutim, kada je Caleb Ekuban uputio snažan udarac glavom.

Milan je preokrenuo utakmicu za tri minuta, Gabbia je u 72. minuti pogodio glavom, a Giroud je pogodio tri minute poslije iz voleja iz oštrog ugla. Ipak, Genoa je nastavila da vrši presing, a centaršut u kazneni prostor Milana nehotice je defanzivac Thiaw pretvorio u svoju mrežu.

Drugoplasirani Milan ima 71 bod, šest ispred Juventusa koji igra kasnije. Genoa je 12. sa 43 boda.