Spektakl na otvaranju Mundijala i prva pobjeda! Ekvador na krilima Valencije nadigrao domaćina Katar

1

Pobjeda Ekvadora na otvaranju Svjetskog prvenstva u Kataru.

Momčad iz Južne Amerike lakše od očekivanog sa 2:0 je nadigrala domaćina Mundijala - Katar i na lijep način otvorila smotru najboljih nogometnih selekcija.

Prije početka utakmice, predsjednik FIFA-e Gianni Infatino pozdravio je sve navijače na Al Bayt stadionu i poželio dobrodošlicu reprezentativcima Katara i Ekvadora.

U Sudu BiH ročište još traje: ‘Osnivali kompanije, udruženja, finansirali političke kampanje'

Počeo je spektakl otvaranja Svjetskog prvenstva u Kataru: Stigao i Morgan Freeman

Ekvador je bio poveo već na startu susreta, u trećoj minuti, ali brzo je intervenirao VAR koji je pogodak poništio zbog ofsajda. Enner Valencia je bio strijelac nakon što je golman Katara Al Sheeb katastrofalno reagirao nakon ubačaja Estupiniana.

No, ubrzo smo vidjeli prvi gol na Mundijalu 2022.  Enner Valencia je oboren, a sudija je pokazao na penal. Ovoga puta pogodak mu neije poništen. Poslao je Al Sheeba u jednu, a loptu u drugu stranu. Ekvador je poveo sa 1:0, igrala se 16. minuta.

Za nekih 15 minuta još jedan gol Valencije. Ekvador je u 31. minuti poveo sa 2:0 nakon što je njihov napadač Valencia precizno tukao glavom na ubačaj Preciada.

U finišu prvog dijela najveća prilika Katara na utakmici! Mogli su smanjiti prednost u posljednjim sekundama pete minute sudijske nadoknade prvog dijela, ali je Almoez loptu naciljao pored gola. Ostalo je 2:0.

Katar je u 61. minuti bio blizu gola. Pedro Miguel se prikrao s desne strane i nadvisio svoje čuvare u skoku te nakon toga pucao pored gola.

U Sarajevu organiziran svečani prijem povodom otvorenja Svjetskog prvenstva: Vrhunac jednog sna

U finišu Katar je pokušavao dođe do počasnog gola, a gosti iz Ekvadora su držali konce igre u svojim rukama i mirno uveli meč u završnicu.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao - Ekvador je slavio važnu pobjedu od 2:0.