Španska senzacija: Pogledajte kako je Girona potopila Barcelonu i zasjela na vrh La Lige

0

Girona je nastavila svoj senzacionalan put u ovoj sezoni La Lige te je pobjedom 2:4 na gostovanju kod Barcelone zasjela na vrh tabele španskog prvenstva.

Ukrajinac Artem Dovbik je u 12. minuti savladao Inakija Penu za vodstvo Girone na Montjuicu.

Robert Lewandowski je u 19. minuti izjednačio, ali je to bio jedini pogodak Barcelone u osnovnih 90 minuta utakmice, dok su s druge strane mrežu domaće momčadi zatresli Miguel Gutierrez u 40. i Valery Fernandez u 80. minuti.

Kolinda Grabar Kitarović ima svoj biznis: Pročitajte koliko je novca zaradila prošle godine

Bracelona je u sudijskoj nadoknadi umalo došla do preokreta. U drugoj minuti je Ilkay Gundogan smanjio na 2:3, a samo minutu poslije je Lewandowski bio sam na pet metara od gola, ali je loptu, umjesto glavom, zahvatio ramenom i promašio okvir.

Dvije minute poslije je Christian Stuani postavio konačnih 2:4 za povratak Girone na prvo mjesto.

Girona nakon 16 kola ima 41 bod, dva više od Real Madrida.

Atletico Madrid i Barcelona imaju po 34 boda, ali madridska momčad ima utakmicu manje.