Šokantna odluka sudije Tomića: Isključio igrača Sarajeva koji nije učestvovao u incidentu

0
Radiosarajevo.ba
Šokantna odluka sudije Tomića: Isključio igrača Sarajeva koji nije učestvovao u incidentu
Foto: Screenshot / Incident zbog kojeg je Tomić isključio Kuprešaka

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su u revanš susretu polufinala u Banjoj Luci savladali Borac s 0:2 i tako nadoknadili poraz od 0:1 iz prve utakmice s Koševa.

Odlična predstava bordo tima ostala je u sjeni užasnog suđenja Antonija Tomića, arbitra iz Kruševa, koji je cijelu utakmicu imao neujednačen kriterij.

Kruna svega dogodila se u 78. minuti, kada je došlo do naguravanja između fudbalera dvije ekipe na terenu. Sve se brzo smirilo, a onda je na scenu stupio Tomić, koji je pokazao žute kartone Stojanu Vranješu i Mihaelu Kuprešaku, što je značilo isključenje za fudbalera Sarajeva.

Počeo 5. kongres Stranke za BiH. Stigao veliki broj zvanica, niz zanimljivih tačaka na dnevnom redu

Počeo 5. kongres Stranke za BiH. Stigao veliki broj zvanica, niz zanimljivih tačaka na dnevnom redu

I ništa od toga ne bi bilo čudno da Kuprešak, ustvari, nije ni učestvovao u ovom incidentu.

Ponovljeni snimak je pokazao da se bočni igrač bordo tima držao po strani, pa se s pravom čudio zbog crvenog kartona koji je dobio, a pri izlasku s terena se i prekrstio.

Velika pobjeda Sarajeva u Banjoj Luci: Bordo tim s igračem manje izborio finale Kupa BiH

Velika pobjeda Sarajeva u Banjoj Luci: Bordo tim s igračem manje izborio finale Kupa BiH

U službenom zapisniku objavljenom nakon utakmice stoji kako je Kuprešak dobio dva žuta kartona, prvi u 54. minuti susreta zbog nesportskog ponašanja, a drugi u 78. minuti zbog međusobnog naguravanja s protivničkim igračem.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije