Šok na Koševu: Sarajevo izgubilo od Sloge, Bordo navijači razočarani

3

Na stadionu "Asim Ferhatović Hase" u Sarajevu odigrana je utakmica prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između FK Sarajevo i FK Sloga Meridian.

Utakmica je završena rezultatom 2:1 za FK Sloga iz Doboja.

Igrač utakmice je Dejan Vidić koji je sa dva gola donio tri boda za FK Slogu Meridian.

Macron potvrdio mogućnost slanja francuskih trupa u Ukrajinu

U prvom poluvremenu Bordo klub je poveo u 16. minuti. Oliveira se sjajno snašao nakon što mu je loptu spustio Avramovski. Iz prve prave akcije domaći su poveli.

Pred sami kraj prvog poluvremena, u 44. minuti Vidić je bio najviši u skoku i pogađa glavom za 1:1. Na pauzu su otišli sa rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme počelo je sa dobrim napadom Sloge po desnoj strani, Šipovac je centrirao, ali Trako izbija u korner.

Horde zla se vratile na Koševo: Večeras bodre FK Sarajevo

Sarajevo je imalo veliku priliku u 68. minuti. Kyeremeh je sjajno prošao po desnoj strani, oštro je centrirao, lopta je došla do Oliveire, no nije uspio ubaciti u mrežu. Malo zatim Kyeremeh šutira sa 12 metara iskosa, lopta ide pored gola.

Dvije minute poslije te sjajne prilike Sloga je povela golom Vidića. Nikola Dujaković je centrirao, a Vidić sjajno ponovo glavom pogodio za 1:2. To je bio njegov drugi pogodak.

Rezultatom 2:1 za FK Sloga Meridian završena je utakmica.