Šok i nevjerica u jednom dijelu Istanbulu: Edin Džeko strijelac u tmurnoj noći za navijače Fenera

2

Fenerbahce nije uspio da nastavi put kojim utabanim stazama ide Galatasaray - put prema naslovu prvaka Turske.

Edin Džeko je u nedjelju navečer, 11. februara, prekinuo golgeterski post od pet mečeva bez gola i konačno postigao 17. gol u dresu Fenerbahčea, ali to nije bilo dovoljno da tim iz Istanbula dođe do tri nova boda.

Protiv Alanyaspora odigrali su samo 2:2, a ovo je za Džeku bio 17. pogodak u 24. nastupu u turskoj Super ligi.

Intervencija vatrogasaca: Uklanjanje dijelova fasade na zgradi Estrade u Sarajevu

Alanya je prva povela preko Loidea Augusta (12. minuta), a na 1:1 izjednačio je Dušan Tadiću 48. minuti s bijele tačke.

Onda je na scenu stupio Džeko i postigao gol za vodstvo od 2:1. Igrala se 69. minuta.

Ipak, gosti su pet minuta kasnije došli do 2:2. Loide Augusto je pronašao put pokraj Dominika Livakovića, koji nije imao šanse da dohvati loptu.

Dijamant je i dalje na vrhu liste strijelaca ispred Mamea Thiama (14 golova) i Maura Icardija (12 golova).

Dijamantu je ovo također bio 21. gol u 30 susreta u svim takmičenjima ove sezone jer je pogodio i četiri puta u Konferencijskoj ligi.

Sjaji, sjaji Dijamantu: Edin Džeko prekinuo golgeterski post i golom obradovao navijače Fenera

S ovim remijem - neočekivanim - Fener je sada na dva boda zaostatkia u odnosu na vodeći Galatasaray.

Do kraja prvenstva ostalo je još 13 kola.