Zrinjski ipak nije uspio: Mostarci izgubili u Bratislavi i ostali bez plasmana u Konferencijsku ligu

5
S.G.

Fudbaleri Zrinjskog nažalost nisu uspjeli da ispišu historiju bh. fudbala i plasiraju se u Konferencijsku ligu.

Nakon dramatičnih 120 minuta i rezultata 2:1 pristupilo se izvođenju penala nakon kojih je domaći tim imao više sreće i prošao dalje.

Prvi su zaprijetili domaći u 11. minutu kada golman Plemića Čondrić sjajno brani udarac Šapaonjića, a zatim Jukić blokira Greena.

'Jedan je Muhammad Ali': Predstava koja će vas nasmijati, ali i preciznim udarcem izbiti dah!

Zrinjski desetak minuta kasnije uzvraća. Čuvar mreže domaćih zaustavlja šuteve Ćužea i Jankovića, a zatim ispred Bilbije domaći izbijaju loptu u zadnji čas. Nakon toga i Jukić je imao dobru šansu, no ostalo je 0:0.

Nemanja Bilbija srušio Slovan u Mostaru: Zrinjski na 90 minuta od grupne faze!

Ubrzo zatim domaći su ponovo imali kolosalnu priliku, ali Kerim Memija izbija loptu sa gol crte. Nevjerovatno je da u prvom poluvremenu nije viđen barem jedan pogodak.

I nastavak meča ponudio je sličnu sliku na terenu. Prvaci Bosne i Hercegovine su se (ne)svjesno malo povukli, što su domaći osjetili i uspjeli da kazne nažalost.

Samo što je ušao u igru Venecuelanac Eric Ramirez postiže pogodak i to na asistenciju Pasucheka za veliko slavlje domaćih navijača na stadionu u Bratislavi.

Slovan je nakon gola pojačao tempo svojih napada, stvarao šanse, ali su se izabranici Sergeja Jakirovića nekako uspjeli odbraniti pa je susret otišao u produžetke, s obzirom da je i u prvoj utakmici viđen identičan rezultat (1:0).

U dodatnim minutama nije bilo velikih uzbuđenja sve do 103. minute kada je Zrinjski došao do gola. Bilbija je izveo slobodni udrac, lopta se sretno odbija na nogu Savića koji s ruba peterca pogađa za veliko slavlje bh. tima!

Ipak u drugom produžetku Zrinjski je doživio veliku nesreću. Ponovo je pogodio Ramirez na sjajan način i to škaricama za 2:1 nakon čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca na kraju kojih su slavili domaći nakon velike drame.