Slavlje na Koševu: Sarajevo pobjedom osiguralo plasman u Europu

1

Fudbaleri Sarajeva su u susretu 31. kola Premijer lige BiH na Koševu savladali Zvijezdu 09 s 2:1 i osigurali nastup u Europi iduće sezone.

Bordo timu je za potvrdu izlaska na europsku scenu trebala pobjeda, a do nje je došao nakon preokreta.

Izabranici Simona Rožmana bolje su krenuli u meč, a zaprijetili su već u 6. minuti, kada je Luka Damjanović odbranio pokušaj Mirze Mustafića.

Talijanski atletičar nije imao sretan početak na Olimpijadi: Izgubio je nešto veoma važno

Dvije minute kasnije zaprijetili su gosti preko Kayodea Salimana, ali siguran je bio Dean Iliev.

Hladan tuš na Koševu u 15. minuti. Nakon što je Iliev odbranio pokušaj Petra Karaklajića, lopta se odbila do Bože Vukoje, koji je pogodio za 0:1.

Sarajevo golovima Čatakovića došlo do preokreta protiv Zvijezde 09

Sarajevo je imalo veliku priliku za poravnanje u 29. minuti. Ajdin Hasić izašao je sam ispred Damjanovića, koji je sjajno odbranio njegov udarac.

Iako je konstantno napadao i bio bolji rival, domaći tim je do preokreta stigao tek u nastavku susreta.

Hamza Čataković je u 58. minuti pogodio za 1:1 poslije asistencije Ajdina Hasića.

Šest minuta kasnije Sarajevo je stiglo do novog gola, čiji je autor ponovo bio Čataković, ovaj put na asistenciju Amara Beganovića.

Do kraja je bordo tim mogao postići još neki gol, no ostalo je 2:1.

Sarajevo je tako došlo do učinka od 51 boda, što je 10 više od petoplasiranog Posušja.

Zvijezda 09 je posljednja 12. s 21 bodom i već ranije je ispala u niži rang.