Slavlje na Koševu i tri boda za Bordo tim: Sarajevo odnijelo pobjedu u derbiju protiv Veleža

0

Na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" u Sarajevu u derbiju 5. Kola Premijer lige BiH između FK Sarajevo i FK Velež, pobjedu je odnio domaći tim s minimalnih 1:0.

Sarajevo je krenulo ofanzivno. Već u 3. minuti imali su prvu priliku za pohodak, Oliveira je pokušao glavom nakon centaršuta Beganovića, no lopta je otišla iznad gola.

U prvih 10 minuta igre Sarajevo je mnogo bolje bilo otvaranju meča, Velež nije pokazao ništa.

Magična noć muzike i koncert za pamćenje: Rimski filharmoničari očarali sarajevsku publiku

Odličnu priliku za vodstvo Sarajevo je imalo u 15. minuti kada je Buljubašić je centrirao, a Domić je skrenuo loptu. Dobro je reagovao golman Rođenih.

HT 📸 | FK Sarajevo 0:0 FK Velež

Posted by FK Sarajevo on Monday, August 28, 2023

Velež je imao odličnu priliku 37. minuti kada je prečka spasila Sarajevo. Mlinarić je šutao sa 30 metara, ali nije imao sreće.

I u 44. minuti Velež pogađa prečku. Mlinarić sjajno šita iz slobodnog udarca sa 30 metara, ali Šahinović uz pomoć prečke spašava Sarajevo.

U 51. minuti Sarajevo postiže gol i dolazi u vodstvo od 1:0, a strijelac je bio Olivera. Odmah je Velež krenuo u napad, ali nisu uspjeli doći do gola.