Sjajno Sarajevo u finišu meča savladalo Zrinjski i zadržalo prvo mjesto na tabeli

2
R. R.

Nogometaši Sarajeva savladali su Zrinjski na Koševu rezultatom 1:0 u susretu sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sami početak susreta pripao je igračima Sarajeva, U trećoj minuti u šansi se našao Oliveira, ali njegov udarac odlazi pravo u ruke golmana Zrinjskog.

Sarajevo je nastavilo sa dobrom igrom te je stvorilo dvije sjajne prilike u 12. i 14. minuti.

Pogledajte ko je glasao za, a ko protiv rezolucije o Palestini: Neke zemlje bi vas mogle iznenaditi

Duraković je ostavio povratnu loptu za Mustafića, koji s vrha šesnaesterca silovito šutira, ali njegov udarac odlazi visoko preko gola.

Ubrzo je Sarajevo imalo najbolju šansu kada je udarac Mustafića glavom sa pet metara odbranio Marić.

Zrinjski je odmah odgovorio istom mjerom, a Sabljićev udarac glavom zaustavila je prečka.

Kraj prvog poluvremena ⚽️

Posted by FK Sarajevo on Saturday, September 16, 2023

Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka (0:0).

Na početku drugog poluvremena domaćin je odmah zaprijetio preko Hasića koji nije uspio dovoljno jako da zakači loptu kako bi je poslao u mrežu Mostaraca.

Ostatak susreta je bio nešto mirniji, a Mostarci su odlučili da igraju na kontranapade.

Derbi između Sarajeva i Zrinjskog

Tičinović je uputio dva šuta koja su otišla pored stative gola Sarajeva.

Rezervista Penaradna je isprobao svoj šut, ali je Marić bio siguran.

Sarajevo je ipak pokazalo da želi sva tri boda, a za pobjedu sa bijele tačke u 90. minuti bio je siguran Oliveira.

Utakmica je završila minimalnom pobjedom Bordo tima.