Sjajna atmosfera na derbiju u Konjicu: Igman sa Husrefom Musemićem nadigrao Željezničar

0

U derbi susretu 20. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Igman je ugostio FK Željezničar i slavio važnu pobjedu od 3:1.

Ovo je bila historijska utakmica za Igman, jer je prva koju Konjičani igrali na Gradskom stadionu u Konjicu u Premijer ligi.

Prije samog početka utakmice tribine su ispunjene u Konjicu, a i Manijaci su stigli u velikom broju da pruže podršku Željezničaru. Na klupi Igmana sjedio je dobro poznato lice - Husref Musemić.

Gantz dao ultimatum Netanyahuu: "Gledam te u oči i kažem - imaš do 8. juna"

Željezničar je prvi zaprijetio na utakmici. Amoah je ubacio loptu, Drljo je šutirao, Ćeman bio siguran na golu Konjica.

Prvu priliku za domaće imao je Hrelja u 18. minuti kada je prevario Jašarević i sam izašao pred golmana Bendera. Loše je pucao, pa golman Želje nije imao težak zadatak da zaustavi loptu.

U 26. minuti trener Plavih Edis Mulalić morao je napraviti prvu izmjenu. Vezista Armin Hodžić je radi povrede napustio igru. Umjesto njega u igru je ušao Omar Beća.

Anel Hebibović se u 33. minuti propisno obrukao. Izašao je sam ispčred Bender, međutim, šutirao je pored gola.

Minutu kasnije (34. minuta) Igman je poveo sa 1:0. Jakupović je sjajno ubacio sa lijeve strane, a Mirsad Ramić udarcem glavom savladao Bendera.

Do kraja prvog dijela ostalo je 1:0.

Plavi loše ušli u utakmicu: Željo na poluvremenu gubi u Konjicu

U drugom dijelu Plavi su napravili sjajan pritisak. Prve dvije sjajne prilike su propustili Krpić i Hodžić.

U 76. minuti na semaforu je pisalo 2:0 za Igman. Strijelac je bio bivši igrač FK Sarajevo, Mersudin Ahmetović. Izašao je sam pred Bendera, topovski šutirao i zatresao mrežu. Konjičani pred trijumfom. Asistent je bio Bešagić.

U finišu prava uzbuđenja. Igman je susret završio sa 10 igrača. Crveni karton je dobio Mirko Oremuš.

Fudbaleri Željezničara su u okviru 20. kola m:tel Premijer lige BiH poraženi od Igmana sa 3:1. 🔵⚪ 📝 Više informacija na www.fkz.ba 📷 Damir Hajdarbašić, www.fkz.ba

Posted by FK Željezničar on Saturday, February 25, 2023

To je dalo krila igračima Željezničara da dođu do počasnog gola, što su i uspjeli. Strijelac je Krpić nakon preciznog ubačaja Jašarevića.

Ipak, 2:1 nije bio konačan rezultat. Igman je dobio u 90. minuti penal. Petar Bojo je bio siguran za konačnih 3:1. Prethodno je Bender srušio Durakovića.