Sjajan nastup u gostima: FK Sarajevo slavi pobjedu nad domaćinom

1

U posljednjem susretu nepotpunog 2. kola Premijer lige BiH, fudbaleri Sarajeva na renoviranom stadionu Luke u Doboju gostuju ekipi Sloge.

Utakmica je završila pobjedom Sarajeva. Igrači Bordo tima su pobijedili domaćine rezultatom 1:3.

U 42. minuti, igrači Sloge se razbudili i postigli svoj prvi gol u ovoj utakmici. Strijelac je Srđan Grabež.

Saobraćajna nesreća u centru Sarajeva: Inspekcijsko vozilo udarilo taksi, uslijedio fizički obračun

Sarajevo je povelo u 18. minuti sa golom koji je dao Vinko Soldo. Igra se nastavila u kojoj je ofanzivno Sarajevo nastavilo vršiti pritisak i u 32. minuti i 34. minuti dalo dva gola koje je postigao Giorgi Guliashvili.

Slogi je ovo prvi ovosezonski meč, s obzirom da je njen susret prvog kola sa Zrinjskim odgođen.

S druge strane, Sarajevo je sezonu otvorio domaćim trijumfom nad Slobodom rezultatom 3:1.

Trener Sloge Vlado Jagodić je odlučio izvesti ekipu u sljedećem sastavu: Bojan Pavlović, Slobodan Đekić, Mladen Veselinović, Dejan Popara, Milan Milanović, Josip Kvesić, Srđan Grabež, Dejan Milićević, Toni Jović, Boris Varga i Dejan Vidić.

S druge strane, trener Sarajeva Zoran Zekić napravio je tri promjene u odnosu na susret iz prošlog kola protiv Slobode. Čataković, Anđušić i Čelik su u ekipi umjesto Unušića, Hamzića i Kuprešaka.