Sjajan meč u Kataru: Tunis bio bolji rival, ali je ipak Australija stigla do pobjede

0

Odličan meč su odigrali Tunis i Australija, mnogo bolji protivnik je bila ekipa iz Afrike, ali na kraju su izgubili sa 0:1.

Početak utakmice donio je terensku inicijativu Australije, ali bez neke prave prilike. Ipak Tunis je taj koji je u 19. minuti prijetio. Jebali je povukao brzu kontru i dodao za Msaknija, ali on nije najbolje reagirao u obećavajućoj situaciji.

Pet minuta poslije reprezentativci Australije su poveli. Behich je ubacio s lijeve strane, loptu je skrenuo netko od Tunižana, ali se tako idealno odbila do Dukea, koji je glavom neobranjivo pogodio za vodstvo Australaca.

Miletić o potezima Trojke: Kao da im je neko "sihire bacio", zar je fotelja toliko vrijedna?

Francuzi gubili, pa preokrenuli i potpuno 'razbili' reprezentaciju Australije

Pokušavao je Tunis napraviti neku priliku pred golom Australije, ali im to nije uspijevalo sve do 41. minute. Brzo su izveli jedan aut, lopta je stigla do Dragera koji je na tren ostao sam na desetak metara od gola. Ipak, Souttar se vratio na vrijeme i blokirao njegov udarac, piše SCSport.ba.

U trećoj minuti sudijske nadoknade, Msakni je na petercu natrčao na ubačaj s desne strane, ali pucao je pored gola, velika je to prilika bila za Tunis.

Otvaranje drugog poluvremena je nastavljeno u istom ritmu kao i prvo, Tunis je napadao, ali je Australija imala prednost na svojoj strani. Australijanci su odgovorili jednim brzim napadom u 55. minuti. Goodwin je ubačajem tražio Dukea, ali je napadač Australije malo zakasnio, ostalo je 0:1.

Opet je Msakni u 75. minuti, pucao glavom, ali loše. Možda bi bilo bolje da je pustio loptu, iza njega je sam bio jedan Tunižanin.

Remi Danske i Tunisa u najslabijoj utakmici u Kataru: Sudija poništio dva gola

Wahbi Khazri se u 88. minuti zaletio u kazneni prostor da bi ispratio dodavanje i uputio niski udarac po sredini gola, ali Mathew Ryan je spreman i spriječava njegov pokušaj.

Tunis je ovim porazom ostao s jednim bodom, te će svoju šansu za prolaz dalje tražiti protiv aktuelnog prvaka Svijeta ekipe Francuske, dok će Australija u posljednjem kolu igrati sa Danskom, za prolaz u narednu fazu takmičenja.