Sjajan meč na Otoku: Arsenal se vratio iz mrtvih, Kolašincu bod

Twitter / Sjajan meč na Otoku: Arsenal se vratio iz mrtvih, Kolašincu bod

Fenomenalan derbi u Sjevernom Londonu odigrali su Arsenal i Tottenham. Na kraju podijelili su bodove u meču koji je završen 2:2.

Sretniji podjelom bodova mogu biti igrači Arsenala, jer je Tottenham imao prednost od dva gola.

Pijetlovi su iz prve šanse postigli gol. Lamela je šutirao, Leno loše reagirao, a sve lijepo ispratio Eriksen za 0:1.

U 40. minuti penal za Tottenham. Pogriješio je Xhaka koji je zakasnio sa startom. Kane za uzeo loptu i spremio je u mrežu za 2:0.

U nadoknadi prvog dijela, Lacazette je lijepim golom smanjio na 1:2, nakon dodavanja Pepea.

U nastavku je Arsenal bio bolji protivnik, a do 2:2 su stigli u 71. minuti preko Aubameyanga, kojem je asistirao Guendouzi.

Sead Kolašinac je na terenu proveo svih 90 minuta.