Sjajan derbi na Old Traffordu: Liverpool vodio, pa spašavao bod protiv Manchester Uniteda

1

U derbiju 32. kola engleske Premier lige, Manchester United i Liverpool su na Old Traffordu odigrali bez pobjednika – 2:2.

Bio je to sjajan meč, s mnogo uzbuđenja i preokreta.

Prvi do vodstva došli su gosti u 23. minuti preko Luisa Diaza.

Na današnji dan rođen jedan od najvećih bh. pisaca Safvet-beg Bašagić

U nastavku susreta su preko Darwina Nuneza i Diaza imali odlične šanse da udvostruče vodstvo, ali ih nisu uspjeli realizovati.

S minimalnom prednošću je tim Jurgena Kloppa otišao na odmor, da bi domaćin u 50. minuti poravnao golom Brune Fernandesa.

Pet minuta kasnije odličnu priliku za goste propustio je Nunez.

Potpuni preokret desio se u 67. minuti, kada je mladi Kobbie Mainoo donio vodstvo "Crvenim đavolima".

Propustili su "Redsi" dvije stopostotne šanse u 79. minuti. Prvo je Andre Onana odbranio Diazu, da bi potom Mohamed Salah promašio nemoguće.

Ipak, spasili su se u 84. minuti iz penala koji je u gol pretvorio Salah.

Gosti mogu manje biti zadovoljni ovim ishodom, jer su prepustili vodeću poziciju Arsenalu, koji je prvi si stim brojem bodova (71), ali i boljom gol-razlikom.