Široki savladao Slobodu za prekid crne serije i nastavak agonije Tuzlaka

0
S.G.

U posljednjoj utakmici 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Širokog Brijega su na svom terenu minimalnim rezultatom bili bolji od Slobode (1:0).

Oba tima su meč dočekala u nezavidnoj formi, a na kraju su domaći bili zadovoljniji jer su prekinuli crnu seriju od četiri utakmice bez pobjede.

Sa druge strane, Tuzlaci slast trijumfa nisu okusili još od 16. oktobra kada su savladali Radnik.

Potvrđeno: Na slobodu puštena tri muškarca koja su tvrdila da imaju informacije o nestaloj Danki (2)

Široki je od samog starta krenuo ofanzivno i opasno zaprijetio već u 4. minuti preko Vukoje, ali Bukvić je spasio goste.

U 28. minuti nevjerovatnu priliku ne koristi Dženis Beganović nakon jedne kontre, a samo minut kasnije zatresla se prečka Tuzlaka poslije udarca Ikića.

U nastavku je na terenu postojala samo jedna ekipa. Golman Slobode Bukvić bio je na velikim mukama, budući da je u par navrata morao intervenisati.

Ipak u 64. minuti je kapitulirao kada je njegovu mrežu pogodio mladi Blagaić.

Do kraja meča nije bilo prilika, a samim tim ni golova pa je Široki došao do pobjede, sedme ove sezone, dok je tim Mladena Žižovića upisao i osmi neuspjeh.

U narednom kolu Sloboda će u Bijeljini tražiti prekid crne serije, dok Širokobriježani gostuju Veležu u derbiju kola.