Diskutabilan crveni karton pomogao Borcu u pobjedi nad Širokim

1

Fudbaleri Borca slavili su na gostovanju u Širokom Brijegu rezultatom 3:0.

Inače, ovo je bio prvi meč nakon duge zimske pauze koja je trajala čak 86 dana i samo jedan meč bio je dovoljan da se prisjetimo njene kvalitete.

Meč sam po sebi nije bio loš, viđena su tri pogotka, ali je sudija Miloš Gigović nažalost bio glavni akter meča.

Izbjegnuta tragedija u Sarajevu: U Ferhadiji se ponovo obrušila fasada

Sudija iz Bosanske Gradiške je u 32. minutu direktan crveni karton pokazao stoperu Boži Musi, što je bila i više nego diskutabilna odluka.

Uslijedili su veliki protesti domaćih igrača, no sudijska odluka je ostala na snazi. Brojčana nadmoć na terenu pogodovala je gostima iz Banja Luke koji u drugom dijelu istu maksimalno iskoristili.

Rezervista Moraitis je u 74. minuti spektakularno pogodio škaricama, a svega devet minuta kasnije Grk je ponovo poentirao.

Konačnih 3:0 postavio je Cvijanović dvije minute prije kraja meča za veliku pobjedu Banjalučana.