Široki Brijeg savladao Borac u utakmici obilježenoj prekidima

Fudbaleri Širokog Brijega u posljednjem susretu 7. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili su Borac sa 2:0 (1:0).

Domaći tim je poveo u 23. minuti golom Dine Ćorića, a konačan rezultat postavio je Dejan Čabraja iz penala u 69. minuti.

Susret je dva puta prekidan zbog problema s reflektorima na stadionu Pecara.

Danas su odigrana još dva susreta 7. kola u kojim su slavili nogometaši Krupe i Željezničara.

Ekipa Krupe na domaćem terenu pobijedila je Mladost s 3:1 (1:0), dok je Željezničar u Bijeljini bio bolji od Radnika sa 2:0 (2:0).

Sva tri pogotka za Krupu postigao je Nusmir Fajić u 12., 39. i 72. minuti, a strijelac jednog pogotka za goste bio je Milivoje Lazić u 87. minuti.

Željezničar je do pete pobjede u prvenstvu stigao golovima Zajka Zebe iz penala u 12. i Gorana Zakarića u 44. minuti.

Prva tri susreta 7. kola igrana su u subotu. Nogometaši Sarajeva savladali su Vitez sa 4:0 ostvarivši prvu ovosezonsku pobjedu na Koševu. Aktualni prvak Zrinjski također je bio ubjedljiv protiv Čelika sa 5:2, dok je ekipa Goška na Tušnju iznenadila Slobodu pobjedom sa 1:0.

Komentator Šuko komično: Samo još snijeg da padne by watch-it-now