Široki Brijeg na Pecari golom Muse savladao Tuzla City

0
Radiosarajevo.ba / Trijumf Širokog Brijega

Odigran je i posljednji meč trećeg kola Premijer lige BiH u kojem je Široki Brijeg savladao Tuzla City sa 1:0.

Prvi su prijetili domaći preko Chinedua koji je sjano probio po desnoj strani, ali nije bio precizan.

Četiri minute poslije Hadžić je uhvatio volej na petercu, ali je golman Tomić uspio odbraniti njegov udarac.

Ovih sedam sastojaka uništavaju našu kožu

Na novu priliku čekalo se sve do 19. minuta kada je Kpan prošao sjajno po desnoj strani, ali njegov ubačaj je na kraju izbačen u posljednjem trenutku.

Do sredine poluvremena nije bilo većih prilika, igra se najveći dio vremena odvijala na između šesnaesteraca timova.

Pecara je ekplodirala u 33. minuti kada je nakon kornera Musa pogodio mrežu Fejzića.

Chinedu je uposlio Mamića u prvoj minuti sudijske nadoknade, ali je njegov šut izblokiran.

Mešović je šutirao sa 25 metara na otvaranju drugog poluvremena, ali lopta je otišla preko gola Širokog Brijega. Dvije minute poslije i Mehanović je šutirao, međutim nije bilo promjene rezultata.

Domaći su imali veliku priliku u 55. minuti, Capan je ubacio iz kornera, a lopta je nakon šuta Chinedua pogodila stativu.

Karjašević je šutirao u 62. minuti, ali je Tomić odbranio njegov udarac. Chinedu je imao dobar pokušaj desetak minuta poslije, ali promjene rezultata nije bilo.

Sejdović je prijetio u 80. minuti susreta, ali je lopta pogodila samo vanjski dio mreže. Isti igrač je šutirao četiri minute poslije sa tridesetak metara, a ni ovaj put nije bio precizan.

Tuzla City je propustila veliku šansu u 88. minuti, Ćorić je uposlio Hadžića koji je šutirao pored gola. Samo minut poslije Hadžić je imao novu priliku, ali je njegov šut izblokiran u posljednjem trenutku, piše SC Sport.