Željina šampionska igra u drugom poluvremenu: Simultanka Mekića za tri velika boda u derbiju

2

Velika igra Željezničara u drugom poluvremenu i tri nova boda za tim sa Grbavice.

U subotu navečer, 12. augusta, Plavi su sa 2:0 nadigrali banjalučki Borac i u drugom poluvremenu u šampionskoj igri ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nakon 45 minuta bilo je 0:o0, a onda je "eksplodirao" Nedim Mekić i sa dva gola podigao atmosferu na Grbavici i vjerujemo veće ambicije Plavih u novoj sezoni.

Poražavajuća analiza: 'Hrvatska će biti prazna za 20 godina'

Prvo poluvrijeme

Plavi su sjajno otvorili utakmicu u kojoj su i ovoga puta imali sjajnu podršku 'Manijaka'. Na prvu šansu smo čekali tri minute - Nedim Mekić je šutirao sa 30 metara preko gola. Krpić se 60 sekundi kasnije našao u situaciji jedan na jedan sa Mijatović, ali je golman Borac izašao kao pobjednik.

U 15. minuti Amoah je sjajno uposlio Jašarevića, ali je njegov udarac odbranio golman Milana Mijatović.

U 26. minuti Rustemović je ubacio loptu u kazneni prostor Borca, ali je Krpić je šutirao pored gola.

Prvu i najbolju priliku Borac je imao u 44. minuti kada je Kvržić šutirao. Lopta otišla pored desne stative Muftića i nakon 45 minuta ostalo je 0:0.

Kraj prvog dijela! 🔵⚪

Posted by FK Željezničar on Saturday, August 12, 2023

Drugo poluvrijeme

U drugom poluvremenu odmah slavlje i gol Željezničara.

Igrala se 48. minuta utakmice kada je Mekić pogodio mrežu Mijatovića za vodstvo Plavih i erupciju oduševljenja na Grbavici. Mekić je odlično reagirao na jedan "odbijanac" i rutinski matirao do tada sjajnog Mijatovića. 1:0 za Željezničar.

GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL! 🔵⚪ ⚽ Nedim Mekić ⏱️ 47. minut 🆚 FK Željezničar - FK Borac 1:0 📷 Damir Hajdarbašić, www.fkz.ba

Na novi gol nismo dugo čekali - svega osam minuta. Ponovo je strijelac bio Nedim Mekić. Imao je namjeru da centrira, ali je lopta prošla pored svih igrača obje ekipe.

Niko je nije dirao i odsjeda u mreži Mijatovića za 2:0.

Zabilježimo još da su Gasal i Cortez pogodili stative i da je prava šteta što još neki gol nije postignut u sjajnoj atmosferi na Grbavici, gdje su ponovo u svom elementu bili popularni "Manijaci", koji su pobjedu nagradili na kraju utakmice velikim aplauzom.