SFK 2000 Sarajevo poražen na Grbavici od Zuricha 7:0

0

U prvom susretu druge runde UEFA Lige šampiona za žene SFK 2000 Sarajevo poraženo je danas na "Grbavici" od Züricha sa 0:7.

Gošće do prednosti dolaze u 6. minuti kad Fabienne Humm šalje loptu u mrežu nakon dodavanja Seraine Piubel sa desne strane. Ista igračica u 17. minuti uz dosta sreće postiže još jedan pogodak i udvostručuje prednost Züricha. Treći gol postiže Laura Vetterlein u 45. minuti preciznim udarcem iz slobodnog udarca sa oko 18 metara.

U nastavku švicarski tim postiže još četiri gola. Humm u 62. minuti nakon dobre akcije sa peterca loptu šalje u mrežu, a Vetterlein u 80. minuti iz slobodnog udarca postiže sličan gol kao u finišu prvog poluvremena. Šesti pogodak postiže Oliwia Woś u 87. minuti šutem sa ivice kaznenog prostora, a u 90. minuti Gloria Slišković nespretno reaguje i sa peterca loptu skreće u sopstvenu mrežu.

Koncert Sarajevske filharmonije: Publiku očarala njemačka violinistica Mira Foron

Trenerica SFK 2000 Sarajevo Samira Hurem vjeruje u svoje igračice, uputila poziv navijačima

SFK 2000 je nastupio u sastavu: Envera Hasanbegović (46. Almina Hodžić), Gloria Slišković, Amira Spahić, Đula Velagić (46. Alma Krajnić), Ena Šabanagić, Marija Ana Milinković, Alisa Spahić, Dajana Spasojević, Amela Kršo, Maja Jelčić (80. Alma Kamerić), Minela Gačanica.

Revanš je na programu 28. septembra u 19:30 sati u Schaffhausenu na stadionu LIPO Park.