Senzacije u kvalifikacijama za Mundijal: Poraz Španije, remi Italije

0

Širom Evrope večeras su igrane utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a najveće senzacije priredili su Švedska i Bugarska.

Švedska je nadigrala Španiju sa 2:1, dok je Bugarska donijela bod (1:1) iz Italije.

Viceprvak Europe, selekcija Engleske, lako se obračunala s Mađarskom i na gostovanju je slavila rezultatom 4:0. Raheem Sterling u 55. minuti postigao je prvi gol, a na 2:0 povisio je Harry Kane.

Pošaljite nam svoju playlistu i budite gost muzički urednik na Radio Sarajevu!

Na 3:0 povisio je Harry Maguire u 69. minuti, dok je konačnih 4:0 djelo je Ricea.

U istoj ovoj grupi Poljska je opravdala ulogu favorita protiv Albanije i slavila rezultatom 4:1. Po gol za domaćina postigli su Robert Lewandowski, Adam Buksa, Grzegorz Krychowiak i Linetty, dok je Sokol Cikalleshi postigao utješni gol za Albance. Andora je rezultatom 2:0 bila bolja od San Marina.

Tabela:

Standings provided by SofaScore LiveScore

Švedska je nadigrala Španiju, iako su gosti prvi došli u vodstvo. Konačan rezultat bio je 2:1 za Švedsku

Crvena furija je postigla pogodak u petoj minuti utakmice kada je Alba asistirao za Solera. Samo minut kasnije Isak je uspio da izjednači za Šveđane sa 1:1.

Na kraju veliku pobjedu za Šveđane donio je pogotkom Claesson nakon asistencije Kuluševskog u 57. minuti utakmice.

Italije je odigrala 1.1 sa Bugarskom. Italija je povela u 16. minuti utakmice preko Federica Chiese, ali Azzurri nisu mogli postići drugi pogodak. Konačan rezultat od 1:1 stigao je u 39. minuti, a strijelac za Bugare bio je Iliev.