Senzacija u Ligi prvaka. Benfica deklasirala Barcelonu, Ronaldo oborio rekord

0

Novi šamar za Ronalda Koemana i Barcelonu.

Nakon ubjedljivog poraza od Bayerna (0:3), Barcelona je identičnim rezultatom izgubila i od Benfice.

Prvi gol djelo je Darwina Nuneza već u trećoj minuti. Na 2:0 prednost Benfice u drugom poluvremenu  povečao je Rafa Silva, da bi Nunez u 79. minuti udarcem s bijele tačke zaključio konačan rezultat.

Novo poskupljenje goriva u Bosni i Hercegovini: Stručnjak pojasnio šta slijedi u narednom periodu

Detalj s meča Benfica - Barcelona - undefined

Bayern je sa 5:0 deklasirao Dinamo u drugom susretu ove grupe.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Manchester United je u sudijskom vremenu došao do pobjede nad Villarealom (2:1).  Španci su poveli preko Paca Alcacera u 53. minuti, sedam minuta kasnije izjednačio je Alex Telles lijepim pogotkom.

Kada se činilo da će meč biti završen remijem - Cristiano Ronaldo je pogodio za trijumf Crvenih đavola od 2:1.

Igrala se 95. minuta.

Cristiano Ronaldo je na meču Manchester United – Villarreal upisao još jedan rekord u historiji tog takmičenja.

Ovo mu je bio 178. nastup u Ligi prvaka, a njime se odvojio od Ikera Casillasa, s kojim je dijelio vrh.

Ronaldo je ovim samo produžio niz rekorda koje drži u Ligi prvaka, a među kojima su i rekord po broju postignutih golova (135) i asistencija (42), rekord s najviše golova u jednoj sezoni (17, u sezoni 2013./14.) te rekord s najviše pogodaka u nokaut-fazi natjecanja (67).

Također, peterostruki osvajač ovog natjecanja, što je također rekord, jedini je koji je zabijao u svih šest utakmica po grupama, jedini koji je zabijao u tri finala, jedini koji je jednom klubu zabio barem deset golova (Juventusu) i jedini koji je zabio u 11 utakmica u nizu u Ligi prvaka.

U ovoj grupi danas ranije je Atalnta sa 1:0 pobijedila Young Boys.

Wolfsburg i Sevilla su odigrali 1:1, dok je Salzburg sa 2:1 nadigrao Lille.

U strijelce za Sevillu su u 86. minuti upisao Ivan Rakitić.

Salzburg je na   svom terenu zasluženo slavio nad Francuzima.

Karim Adeyemi, njemački internacionalac, postigao je oba gola za Salzburg. I oba sa bijele tačke.

Juventus je večeras u Torinu savladao Chelsea sa 1:0 u derbi meču grupe H Lige prvaka.

Jedini gol pao je u drugom dijelu - Bernardeschi je proigrao Chiesu, a ovaj matirao Mendyja za prednost Stare dame od 1:0.

Zenit je u ovoj grupi ranije deklasirao Mallmo sa 4:0.