Senzacija u Francuskoj: Zmajići pobijedili favorizirane 'trikolore'

Juniorska selekcija BiH napravila je veliko iznenađenje i u meču prvog kola grupe 5 Elitne runde kvalifikacija za Europsko prvenstvo savldala Francusku (domaćin turnira) rezultatom 2:0.

Ermedin Demirović je pet minuta prije kraja prvog poluvremena poslao loptu iza leđa Anthony Maisonniala za 1:0.

Taj rezultat se zadržao sve do sudijske nadoknade susreta kada je rezervista Marijan Ćavar postigao pogodak i tako potvrdio pobjedu našeg tima.

U drugom kolu 24. marta u 16:30 sati bh tim će se sastati sa Izraelom.

Bosna i Hercegovina-Francuska 2:0 (1:0)

Stadion: Jules Ladoumegue, Romorantin (Francuska).

Sudija: Dimitrios Massias (Kipar).

Sudije asistenti: Marios Kalogirou (Kipar), Balazs Szert (Mađarska).

4. sudija: Adam Farkas (Mađarska).

Golovi: 1:0 Demirović (40'), 2:0 Ćavar (90'+2).

Žuti kartoni: Žerić, Mustedanagić (BiH), Georgen (Francuska).

Bosna i Hercegovina: Igor Marković, Sandi Hušić, Mato Stanić, Besim Šerbečić, Emir Bijelić, Denis Žerić (63. Amar Suljić), Benjamin Hadžić, Zinedin Mustedanagić (90. Marijn Ćavar), Ermedin Demirović (84. Jasmin Čeliković), Ivan Miličević, Toni Nikić. Selektor: Toni Karačić.

Francuska: Anthony Maisonnial, Dayot Upamecano, Bradlay Danger, Timothe Cognat, Kelvin Amian Adou, Nicolas Janvier, Moussa Diaby, Alec Georgen, Odsonne Edouard, Jeff Reine-Adelaide, Lorenzo Callegari. Selektor: Jean-Claude Giuntini.